Єгор Фірсов: Максимальна кількість людей має працювати в приватному секторі, не озираючись на державу

10 Квітня 2015, 23:17

Сьогодні дуже важливо запустити бізнес в Україні. Про це в матеріалі "Тернистий шлях реформ" пише Єгор Фірсов.

"Найперше завдання сьогодні запустити бізнес. Щоб максимальна кількість людей працювала в приватному секторі й не озиралася на державу. Але й тут у нас, як виявляється, брак реформ. Адже нічого в роботі з підприємцями не покращилося. Усе та сама стара бюрократія, та ж таки тяганина й недосконалість податкового законодавства. Хоча готовий рецепт уже є. Це грузинський досвід. Винаходити нічого вже не потрібно, досить реалізувати ті інструкції, що існують. Не конче будувати якісь «палаци юстиції», як це робив Міхеїл Саакашвілі для більшого ефекту. Можна реалізувати грузинський спрощений механізм реєстрації приватних підприємців і в уже наявних будівлях. Аби лиш бажання", – зазначає Фірсов.

За його словами, механізм реєстрації ПП в Тбілісі займає 10 хв.

"Загалом процедура мало відрізняється від замовлення меню в McDonalds. Упевнений, що аналогічний спосіб реєстрації бізнесу в нас відразу викликав би сплеск підприємництва.

Гадаю, ні для кого не секрет, що наша країна насправді зовсім не така бідна, як прийнято казати. Реальні доходи не відповідають декларованим. Великі обсяги готівки курсують «у чорну», повз бюджет – у конвертах, із рук у руки. Легалізувати всю цю грошову масу можна, якщо зробити максимально простим сам процес легалізації. Стимулювати людей офіційно оформляти свою діяльність і платити невеликий податок без усіляких проблем", – підсумував Фірсов.

Детальніше читайте у черговому номері журналу "Український тиждень".