Яценюк: з корупцією на митниці та в податковій міліції будуть боротися “летючі бригади”

27 Березня 2015, 13:41

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив главі МВС України Арсену Авакову створити спеціальну оперативно-слідчу групу для боротьби із корупцією на місцях. Про це Яценюк заявив під час розширеного засідання колегії МВС України.

Він зазначив, що є сумна статистика щодо корупції серед керівництва обласних управлінь МВС.

Тому, за словами прем’єра, слід створити спеціальну оперативно-слідчу бригаду, яка б виїжджала в ту чи іншу область для виявлення корупціонерів на місцях. 

"Потрібно почистити кадри і посилити боротьбу із корупцією на обласному рівні через створення спеціальної бригади у Києві. Ця бригада буде отримувати зовсім інший рівень зарплати і грошового забезпечення", – сказав Яценюк. 

Яценюк назвав цю спецгрупу "летючою бригадою" та заявив, що вона повинна приїздити в області без попередження.

"Щоб не відривати керівників областей від роботи, їх потрібно відправляти так, щоб ніхто не знав, що ваша летюча бригада приїхала в ту чи іншу область і відпрацювала митницю, податкову міліцію тощо", – заявив прем’єр.

Він наголосив, що зараз завдання – боротьба із корупцією в системі органів фіскальної служби, митниці та податковій міліції.

Крім цього, Яценюк ініціював залучення іноземних слідчих до боротьби з корупцією.

"Зараз у нас є форма так званого міжнародного слідчого доручення, але я прошу, щоб МВС внесло зміни в законодавство, щоб ми за рішенням слідчого могли залучати до проведення слідчих дій професійних представників із США та окремих країн ЄС, щоб вони нам допомагали в розслідуванні кримінальних справ, допомагали відстежувати зарубіжні активи як чиновників, так і інших осіб, які підозрюються в корупції", – зазначив він.

"За двосторонніми угодами з країнами дам доручення, щоб МЗС спільно з МВС написали список необхідних двосторонніх угод з метою залучення іноземних слідчих і отримання максимальної інформації по всім фінансовим рахункам і активами українських громадян, які перебувають за межами країни", – додав Яценюк.

Як повідомлялося, голова Держінспекції сільського господарства України попався на хабарі у розмірі понад 350 тисяч гривень, раніше голову ДСНС та його заступника затримали за підозрою у корупції під час засідання уряду.

Читайте також: Топ-10 найбільших хабарів в Україні за минулий рік.