НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Топ-10 найбільших хабарів в Україні за минулий рік

Розмір найбільшого хабара в Україні минулого року складав $180 тис.

Найбільші хабарі минулого року вимагали за закриття кримінальних проваджень і земельних махінацій. Про це на запит Тиждень.ua повідомили у Генпрокуратурі.

1. На Київщині ректор Національного університету державної податкової служби України вимагав та одержав неправомірну вигоду у сумі 120 тис. грн за сприяння вступу вступу студентів до навчального закладу.

До Ірпінського міського суду Київської області направили обвинувачувальний акт за ч. 3 ст. 368 КК України.


2. У Дніпропетровську начальник СВ Ленінського РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області, який, діючи за попередньою змовою, разом зі своїм заступником та адвокатом вимагав і одержав неправомірну вигоду  в сумі 165 тис. грн за закриття кримінальних впроваджень.

До Ленінського районного суду Дніпропетровська направили обвинувачувальний акт за ч. 4 ст. 368 КК України.


3. У Мелітополі Запорізької області службові особи слідчого управління фінансових розслідувань Мелітопольської ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області, які вимагали й одержали неправомірну вигоду у сумі 300 тис. грн за закриття кримінальних проваджень щодо посадових осіб суб’єктів господарювання.

До Мелітопольського районного суду направили обвинувачувальний акт за ч. 5ст. 368 КК України.


4. У Новомиргородському районі Кіровоградської області заступника голови Державної інспекції сільського господарства України вимагав та одержав неправомірну вигоду в сумі 357 тис. грн за надання дозволу на зняття родючого шару грунту.

До Новомиргородського районного суду Кіровоградської області направлено обвинувачувальний акт за ч. 4 ст. 368 КК України

5. У Рогатинському районі Івано-франківської області суддя Залізничного районного м. Львова, який одержав неправомірну вигоду в сумі 400 тис. за внесення виправдувального вироку у кримінальній справі щодо підсудного.

До Рогатинського суду направлено обвинувачувальний акт за ч. 2, 3 ст. 368 КК України.

Читайте також: Топ-10 найбільших хабарів в Україні за 2012 рік

 


6. У Скадовському районі Херсонської області виконувач обов’язків Лазурненського селищного голови за попередньою змовою з депутатом селищної ради та колишнім першим заступником голови Скадовської райдержадміністрації одержав неправомірну вигоду в сумі 736 тис. грн за вирішення питання щодо надання у власність фізичних осіб земельних ділянок.

До Скадовського районного суду Херсонської області направлено обвинувачувальний акт за ч. 5 ст. 368 КК України.

7. У Тернополі перший заступник податкової міліції ДПС України у Тернопільській області, який за вирішення питання про зменшення розміру нарахованих підприємству податків і штрафних санкцій одержав неправомірну вигоду в сумі 750 тис. гривень.

До Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області направлено обвинувачувальний акт за ч. 4 ст. 368 КК України


8. В Одесі старший слідчий в особливо важливих справах слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів в Одеській області за закриття кримінального провадження стосовно службових осіб підприємства вимагав та одержав неправомірну вигоду в сумі 900 тис. гривень.

До Приморського районного суду м. Одеси направлено обвинувачувальний акт у цій справі за ч. 5 ст. 368 КК України.


9. На Черкащині начальник Головного управління Держземагенства в Черкаській області вимагав й одержав неправомірну вигоду в сумі $57 тис. за виділення в оренду земельних ділянок.

До Соснівського районного суду Черкаської області направили обвинувачувальний акт за ч. 5 ст. 368 КК України.


10. У Миколаєві перший заступник начальника Головного управління Держземагенства в Миколаївській області, який за пособництва директора одного з підприємств вимагав неправомірну вигоду в розмірі $580 тис. за виділення в оренду держземель запасу для сільськогосподарського виробництва та одержав першу частину цієї суми – $180 тис.

До Центрального районного суду м. Миколаєва направили обвинувачувальний акт за ч. 2 ст. 368 КК України.

Як повідомлялось, минулого року найбільше хабарників виявили у Києві й на Донеччині.

2014 року на хабарах найчастіше попадалися держслужбовці, міліціонери й регіональні чиновники.

Нагадаємо, у 2012 році найбільше хабарників виявили у системі освіти, земельних відносинах та охороні здоров’я.

Як повідомляв Тиждень.ua, 2012 року найбільше хабарників упіймали на Донеччині та Дніпропетровщині.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.