Яценюк вважає, що Янукович хоче перенести президентські вибори

15 Липня 2013, 07:10

На переконання  Яценюка, президент Янукович "дає вказівку" не призначати вибори Київської міськради, “тому що боїться, що програє виборчу кампанію”.  “Те саме відбувається з мером – мера столиці немає вже протягом останніх двох років. Янукович також дає вказівку не призначати вибори, тому що в нього перед очима стоїть страх перед 2004 роком. Тому що він усвідомлює: якщо київська влада буде не його, то кияни знов будуть виходити і захищати президентські вибори 2015 року”, – сказав Яценюк.

 “Янукович пробує – “пролізе” чи не “пролізе”. Так можна продовжити термін повноважень президента та Верховної Ради”, – додав Яценюк.

Він нагадав, що під час минулого скликання парламенту влада внесла зміни до Конституції: “Обирали депутатів на чотири роки, а вони продовжили термін повноважень минулого скликання ще на рік”.

Як відомо, народні депутати з фракції «Батьківщина» Юрій Одарченко та Олександр Чорноволенко позиваються до Верховної Ради щодо визнання протиправною її бездіяльність стосовно непризначення виборів у місті Києві. Депутати вимагають від суду зобов’язати парламент призначити позачергові вибори міського голови та депутатів столичної міської ради.

Конституційний суд прийняв рішення, згідно із яким вибори в Києві повинні проводитися одночасно з місцевими виборами у жовтні 2015 року.

Опозиція вважає, що рішення КС не перешкоджає призначенню Верховною Радою позачергових виборів Київської міської ради і мера Києва.