Відповідний законопроект №9066 «Про порядок імпічменту Президента України» зареєстрований у Раді 23 серпня.
Депутат пропонує встановити, що подальша процедура імпічменту вимагає 226 голосів депутатів.
Законопроектом пропонується визначити порядок діяльності спеціальної тимчасової слідчої комісії щодо імпічменту президента, правовий статус спеціального прокурора, спеціальних слідчих, голови, заступника голови, секретаря та інших членів спеціальної тимчасової слідчої комісії, задіяних у процедурі імпічменту.
Передбачається, що спеціальна тимчасова слідча комісія буде проводити свою роботу у формі відкритих засідань, а рішення прийматися депутатами відкритим поіменним голосуванням.
Депутат зазначає, що Конституція визначає правові засади зсуву президента з поста в порядку імпічменту, однак у зв'язку з відсутністю закону про тимчасові слідчі комісії практична реалізація імпічменту малоймовірна і може бути визнана незаконною.
На його думку, прийняття цього законопроекту дасть можливість уніфікувати положення чинного законодавства, яке визначає порядок імпічменту.
Відповідно до статті 111 Конституції президент може бути зміщений з поста парламентом у порядку імпічменту у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину.
Імпічмент ініціюється більшістю від конституційного складу (226 депутатів) Ради, за наявності підстав парламент не менш як 300 голосами приймає рішення про обвинувачення президента.
Рішення про відсторонення президента з посади в порядку імпічменту приймається Радою не менш як 3/4 від її складу після перевірки справи Конституційним Судом.
На думку Яценюка, існують підстави для початку процедури дострокового припинення повноважень президента Віктора Януковича.
До них він відносить продовження перебування Чорноморського флоту Росії на території України як іноземної військової бази, відновлення дії Конституції 1996 року без волі на це народу, неконституційне, на думку депутат, формування коаліції в Раді в 2010 році.
Крім цього, такими підставами Яценюк вважає продовження строку повноважень парламенту і кримінальні переслідування опозиції.
Нагадаємо, у жовтні 2010 року голова Ради Володимир Литвин назвав неможливим проведення процедури імпічменту президента. Цього ж року імпічменту президента Віктора Януковича вимагала партія "БЮТ", місцеві ради Тернопільська та Львівська міськради.