НОВИНИ

Литвин розказав, коли Рада уточнить закон про пенсійну реформу

Верховна Рада має намір розглянути уточнення до закону про пенсійну реформу на засіданні 6 вересня. Про це на прес-конференції в Червоноармійську Житомирської області заявив голова Ради Володимир Литвин.

«Нам потрібно завершити з технічної точки зору роботу над законом про пенсійне забезпечення. Відповідно до статті 131 (регламенту) буде поставлено на голосування 6 вересня у Верховній Раді пропозиції про внесення низки технічних уточнень, необхідність яких з'явилася при підготовці закону до підписання», - зазначив спікер.

Зокрема, зі слів Литвина, одним з положень прийнятого закону, що буде уточнено, є строк набрання реформою чинності.

«Я є прихильником (того, щоб закон набув чинності) 1 січня 2012 року. Але ви прекрасно розумієте, що в цьому питанні не все залежить від України», - додав Литвин.

Зокрема, з його слів, строки набрання чинності законом має бути погоджено з меморандумом про співробітництво України з Міжнародним валютним фондом.

При цьому Литвин спростував інформацію про те, що непідписання ним закону про пенсійну реформу пов'язане з ініціативою 2 депутатів Ради скасувати прийнятий закон.

Спікер також додав, що уточнення, які буде внесено в цей нормативний акт, уже напрацьовано.

Нагадаємо, заступник голови Ради Микола Томенко прогнозує переголосування парламентом закону про пенсійну реформу 6 вересня.

Заступник керівника апарату Ради, керівник головного юридичного управління парламенту Михайло Теплюк констатує неможливість підписання Литвином закону про пенсійну реформу до розгляду парламентом проекту постанови, яким пропонується скасувати цей закон.

Депутати Ольга Боднар (фракція «Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина») і Юрій Кармазін (фракція Блоку «Наша Україна-Народна Самооборона») зареєстрували проект постанови про скасування рішення Ради з прийняття пенсійної реформи.

Відповідно до статті 48 закону про регламент Ради, рішення парламенту може бути скасовано до підписання спікером відповідного акту.

Як повідомлялося, Закон «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», прийнятий парламентом 8 липня, на підпис президенту Віктору Януковичу не надходив.

8 липня депутати Ради закінчили восьму сесію парламенту у пленарному режимі і пішли на канікули.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.