Ярош заявив про вихід з “Правого сектору” і заснування нового руху

28 Грудня 2015, 09:36

Провідник "Правого сектору" Дмитро Ярош заявив про свій вихід зі складу організації, оскільки як революційна структура він виконав свою місію. Про це йдеться в оприлюдненій заяві Яроша на сторінці у мережі Facebook.

«Правий сектор виник як революційна структура – під час революції і заради революції. Ця революція не була закінчена, і завершення її – створення Української самостійної соборної держави – з незалежних від нас причин, головною серед яких є війна з російським агресором, відклалося у часі. Тому я вважаю, що станом на сьогодні ПС як революційна структура виконав свою місію, і виконав її по повній. Це і бої на Майдані, і створення Добровольчого Українського корпусу для відсічі зовнішньому агресору», – йдеться у тексті.

Читайте також: Член "Правого сектору" назвала дві причини відставки Яроша

За словами Яроша, «разом із командою» він залишає лави НВР «Правий сектор».

«Ми, як і раніше, не відмовляємося від революційного шляху, але категорично заперечуємо псевдореволюційну діяльність, яка загрожує існуванню держави Україна і плямує репутацію патріотів. Ми опозиційні до діючої влади, але не вважаємо доцільними криваві (і приречені на поразку) бунти проти неї. З вищевказаних причин я разом зі моєю командою виходжу з Національно-визвольного руху "Правий сектор". Ми ініціюємо створення нового громадсько-політичного руху, установчий з'їзд якого планується на лютий. Працюємо зараз над його розбудовою, концепцією діяльності, програмовими засадами», – вказано у заяві.

Читайте також: Розірваний провід. Які наслідки матиме розкол у середовищі радикалів

Ярош наголосив, що метою нового руху стане «створення Української соборної самостійної держави». Також він додав, що бойовий підрозділ ДУК ПС також буде реорганізовано.

«Що стосується Добровольчого Українського корпусу, який захищав Піски, аеропорт, Широкине, Савур-могилу, створив медичний батальйон Госпітальєри, бійці якого врятували тисячі життів – він має рости і розвиватися далі, перейти на якісно новий рівень. Тому 5-й і 8-й батальйони ДУК і медичний батальйон «Госпітальєри» реорганізовуються у Добровольчу Українську армію. Вона буде однією зі структур створюваного нами нового руху», – йдеться у тексті.