Японія обдумує приєднання до протиракетного консорціуму НАТO, створеного у 1968 році за участі чотирьох країн, зокрема Сполучених Штатів Америки. Про це повідомили міжнародні ЗМІ з посиланням на власні джерела в оборонних відомствах США та Японії.
Згідно з повідомленням, у травні японські військово-морські офіцери вирушили на зустріч із представниками НАТО в Гаазі, щоб отримати більше інформації про консорціум.
За даними японських джерел, знайомих з ініціативою, в Токіо наразі тривають обговорення вступу до консорціуму, який стане продовженням оборонної політики прем'єр-міністра країни Сіндзо Абе, який минулого року скасував багаторічну заборону на експорт озброєння.
Як повідомляється, консорціум, заснований в 1968 року, планує розробити покращену версію ракет Sea Sparrow в найближчі роки. Ракети цього типу розробили на початку 1960-х років на базі ракети класу «повітря-повітря» AIM-7 Sparrow. На озброєння Sea Sparrow прийняли в 1976 році. Вони є корабельними зенітними ракетами малої дальності, що використовуються для протиракетного захисту кораблів.
Джерела у США, наближені до процесу переговорів, повідомляють, що участь Японії підвищить витрати на проект, однак Вашингтон зацікавлений у військовому партнерстві в Азії, в той час як мілітаризація Китаю насторожує решту країн регіону.
Представники японського флоту в офіційному листі зазначили, що «ВМС США тримають нас (Японію – Ред.) в курсі щодо проекту Sea Sparrow».
«Ми (Японія – Ред.) збираємо інформацію, щоб зробити необхідний вибір», – додали у відомстві.
ВМС США та НАТО наразі ситуацію не коментували.
Читайте також: Генсек НАТО: зміцнення обороноздатності Альянсу є безпрецедентним з часів холодної війни
Нагадаємо, раніше стало відомо, що у відповідь на погрози Росії у НАТО вирішили переглянути ядерну доктрину.