НОВИНИ

Через погрози Росії у НАТО вирішили переглянути ядерну доктрину – The Guardian

Ядерний потенціал Альянсу на чолі з США відображає позицію десятилітньої давності, коли РФ вважали потенційним партнером.

У відповідь на погрози Росії у НАТО вирішили переглянути ядерну доктрину. Про це пише британське видання the Guardian, посилаючись на власні джерела серед посадовців Альянсу.

Згідно з повідомленням, це питання обговорюють в кулуарах дводенної міністерської зустрічі країн-членів НАТ у Брюсселі, яка триває впродовж 24-25 червня. Разом з тим США планують пришвидшити прийняття конкретного рішення, перенісши на ближчий термін щорічну зустріч групи НАТО з ядерного планування.

Як повідомляється, серед положень для обговорення називають посилення ролі ядерної зброї під час військових навчань НАТО. Крім того, група повинна вирішити, як саме інтерпретувати ядерні погрози РФ: сприймати їх серйозно, чи як звичну риторику.

Читайте також: Росії потрібно, щоб Захід вірив у її готовність застосувати ядерну зброю

Крім того, посадові особи, військові та дипломати НАТО висловлюють побоювання, що нинішній ядерний потенціал очолюваного США Альянсу відображає тип мислення десятилітньої давності, коли Росію розглядали як потенційного партнера. В свою чергу зміни стосунків з Москвою вимагають зміни ядерної стратегії Альянсу.

«Стримування, засноване на належному поєднанні ядерних, звичайних і ракетних оборонних можливостей є ключовим елементом нашої загальної стратегії. Ми не можемо вдаватися в деталі наших ядерних переговорів. Це внутрішні, чутливі і класифіковані питання. Те, що я можу сказати - НАТО постійно оцінює всі аспекти військової діяльності Росії, в тому числі її ядерної риторики», - зазначив один з посадовців НАТО.

Читайте також: Через війну в Україні Європа та РФ збільшуватимуть оборонні витрати – SIPRI

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.