При цьому, зазначає Гриценко, тим же законом «Укроборонпром» надано право безконтрольно розпоряджатися мільярдним майном.
Депутат також підкреслює, що »закон позбавляє Кабмін важелів контролю за оборонно-промисловим комплексом. Це неприпустимо, адже йдеться про національну безпеку країни, не більше, не менше».
»Судячи з того, як, порушуючи Конституцію й закони Україніи буквально проломили цей закон через Раду (без заслуховування думки комітету, не давши можливості нікому виступити ні »за», ні »проти»), проситься висновок: розробників з »Укроборонпрому» і їхніх покровителів цікавить саме майно оборонних підприємств», — резюмує Гриценко.
У цьому його підтримують й інші експерти. Так, експерт Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак в своїй статті для «Дзеркала тижня. Україна» пише, що »не кожне оборонне підприємство, що потрапило під «Укроборонпром», цікавить як виробник оборонної продукції. Закон, зокрема, передбачає наділення «Укроборонпрому» правом визначати умови реструктуризації, санації підприємств. Якщо взяти до уваги той факт, що президент України отримав законодавче право призначати трьох членів наглядової ради держконцерну, то при розмито прописаних майнових положеннях закону керівництво «Укроборонпрому» стає його одноосібним розпорядником».
Як повідомлялось, у січні Кабмін включив до складу державного концерну «Укроборонпром» додатково шість підприємств: державне підприємство «Завод імені Малишева» (Харків), казенне підприємство «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова», казенне підприємство «Харківське конструкторське бюро з двигунобудування», ДП «Житомирський ремонтно-механічний завод», ДП «Київський ремонтно-механічний завод» і ДП «Миколаївський ремонтно-механічний завод».
Нагадаємо, 29 грудня 2010 року Кабмін створив держконцерн «Укроборонпром», включивши до його складу 7 підприємств військово-оборонного комплексу, у тому числі Державну компанію з експорту та імпорту продукції й послуг військового і спеціального призначення «Укрспецекспорт».
До складу концерну, крім «Укрспецекспорту«, включено державні підприємства «Укроборонсервіс», «Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма «Прогрес», державна госпрозрахункова зовнішньоторговельна та інвестиційна фірма «Укрінмаш», державне госпрозрахункове зовнішньоторговельне підприємство «Спецтехноекспорт», державне зовнішньоторговельне й інвестиційне підприємство «Промоборонекспорт», державне підприємство «Зовнішньоторговельна фірма «ТАСКО-експорт».
4 січня Президент Віктор Янукович призначив Дмитра Саламатіна на посаду генерального директора державного концерну «Укроборонпром».