Янукович заявив, що шукає дорогу в європейський простір не будь-якою ціною

24 Серпня 2012, 13:19

«Ми впевнено прокладаємо дорогу до побудови сучасної європейської держави. Але це надзвичайно складний процес. Ми шукаємо свою дорогу до спільноти розвинутих держав, але інтеграція за всяку ціну за рахунок втрати незалежності, економічних або територіальних поступок, за рахунок дозволу втручатися у внутрішні справи – такий шлях ми ніколи не сприймали і не сприймемо», – сказав президент.

Янукович також зазначив, що свобода і незалежність є головними складовими процвітання України.

«Вільна держава, як і вільна людина, може робити помилки, може терпіти поразки. Але в нього завжди є шанс на перемогу в майбутньому», – підкреслив він.

Крім того, у виступі Янукович поскаржився, що в останні роки Україна відчула жорсткий зовнішній тиск, зіткнулася з економічними труднощами, що стало для неї серйозним випробуванням. При цьому він зазначив, що ці труднощі не унікальні для України в контексті світової економічної кризи.

«Особливість нашої ситуації обумовлено тим, що нинішніми труднощами прагнуть скористатися не тільки зовнішні, але і внутрішні сили, які намагаються заробити політичний капітал на проблемах українського суспільства», – підкреслив президент.

Янукович зазначив, що «деструктивна опозиція» зробить ставку на дестабілізацію і хаос, а мотив їх дій – сховатися від відповідальності за свої минулі помилки.

«Заради політичного реваншу вони йдуть на провокації в Україні і за кордоном. Їм більше нічого запропонувати суспільству», – сказав президент.

Нагадаємо, 30 березня цього року глави делегацій на переговорах України і Європейського союзу парафували Угоду про асоціацію, включаючи поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі.

Однак у Європі сумніваються в готовності України до угоди. Зокрема, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт за підсумками зустрічі з послом Швеції в Україні 12 червня в Стокгольмі написав у своєму блозі, що євроінтеграція України зупинена, і подальший розвиток подій залежить від керівництва країни та ключ до розв'язання цієї ситуації в руках української влади.