Остання прес-конференція Віктора Януковича відбулася 21 грудня 2011 року.
Запланована на 4 липня прес-конференція глави держави в Українському домі так і не відбулася. Її перенесли за кілька годин до початку у зв’язку із ухваленням мовного закону. У той день опозиціонери влаштували акцію протесту біля Українського дому, заблокувавши вхід до приміщення.
На запити журналістів, коли ж відбудеться прес-конференція Януковича, в Адміністрації президента радять стежити за анонсами на сайті глави держави.
Протягом року Янукович давав короткі брифінги і здійснював так звані підходи до преси. При цьому він не завжди зупинявся біля журналістів. Приміром, під час візиту в Донецьк з нагоди 80-річчя області він проігнорував всіх журналістів. Як згодом пояснили громадськості, спілкування президента з пресою під час того візиту не було заплановано.
А у Львові журналістів не пустили на зустріч президента із інтелігенцією.
Крім того, 25 вересня була скасована заздалегідь оголошена прес-конференція Януковича у Нью-Йорку. Однак у прес-службі президента заявили, що, по-перше, планувалася не прес-конференція, а підхід до преси, а по-друге, про нього повідомили усіх представників ЗМІ, які акредитувалися, і вони на нього потрапили.
Між тим виступ Януковича на церемонії відкриття 64-го всесвітнього газетного конгресу і 19-го всесвітнього форуму редакторів у Києві супроводжувався скандалом. Так, під час виступу Януковича кілька журналістів підняли плакати з надписами про утиски свободи слова в Україні. Однак протримали вони їх недовго, оскільки охорона почала їх виривати. Згодом в Управліннідержохоронитакі дії пояснили, що зробили це для того, щоб журналісти не зашкодили президенту.
Читайте також: Віктор Янукович і К° спробували покращити свій імідж у світі руками іноземних медійників
Діяльність і позицію президента активно висвітлює прес-служба глави держави. При цьому журналісти іноді ловлять це відомство на поданні неповної інорфмації. Приміром, прес-служба Януковича не повідомила про те, що президент США Барак Обама під час 4-хвилинної зустрічі в Сеулі у березні цього року висловив українському президенту стурбованість щодо переслідування опозиції в Україні.
За даними прес-служби президента, протягом січня-травня цього року Янукович дав 9 інтерв’ю: українським телеканалам (Перший національний, Інтер, ICTV та «1+1»), а також російському інформагенству ІТАР-ТАРС, «Российской газете», південнокорейському інформагентству Yonhap News Agency, а також The Wall Street Journal, ВВС та польському виданню Dziennik Gazeta Prawna.
Як заявили Тиждень.ua експерти, Янукович не є публічним політиком, і надалі він все більше уникатиме публічності та критики. Янукович продовжує тенденцію українських посадовців, котрі знаходять приводи для уникнення публічності в некомфортних ситуаціях.
Згідно із даними прес-служби Януковича, у 2011 році він провів дві підсумкові прес-конференції, провів 57 коротких брифінгів, дав 27 інтерв’ю українським та іноземним ЗМІ.