В указі зазначається, що на підставі подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка дану премію присуджено: мистецтвознавцю Тетяні Кара-Васильєвій – за книгу «Історія української вишивки»; художникові Анатолію Криволапу – за цикл живописних творів «Український мотив»; поетові Петру Мідянці – за книгу поезій «Луйтра в небо»; письменникові Володимиру Рутковському (Рутківському) – за історичну трилогію для дітей «Джури»; композиторові Віктору Степурку – за псалмодію «Монологи віків» для мішаного хору та солюючих інструментів.
Указом встановлено, що на 2012 рік розмір Національної премії України імені Тараса Шевченка становить 260 тисяч гривень кожна.
Янукович, виступаючи на урочистостях, зазначив, що «символічно, що до числа цьогорічних лауреатів потрапили поет, художник і дитячий письменник».
Він зауважив, що серед минулорічних лауреатів «не було поета і художника і ніби чогось бракувало, адже як митець Тарас Шевченко реалізував себе передусім у віршах і живописі».
«А те, що до числа лауреатів після кількадесятирічної перерви потрапив дитячий письменник – взагалі знакове явище, що не лише свідчить про оздоровлення нашої літератури, а й нагадує всім нам про смиренність», – додав Янукович.
Президент України висловив переконання, що «всупереч всім труднощам ми здатні втілити в життя мрію Кобзаря про сім’ю велику, вольну й нову».
Як повідомлялось, 2011 року комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка присудив Шевченківську премію з літератури Шкляру за роман «Залишенець»(«Чорний Ворон»).
На початку березня Шкляр звернувся з листом до президента Віктора Януковича, в якому попросив перенести вручення йому нагороди на період, коли при владі не буде міністра освіти Табачника.
У наступному указі глави держави про присудження Шевченківської премії згадані сім інших лауреатів, Шкляра серед них не було.
Нагадаємо, 2010 року президент Віктор Янукович своїм указом викреслив із положення про Національну премію імені Тараса Шевченка пункт, згідно з яким премія може вручатися громадянам за твори, що висвітлюють тему Голодомору 1932-1933 років
Читайте також: Літературна Шевченківська премія цьогоріч обійшлась без скандалів