Янукович вважає Шевченківську премію символом громадянської чесності

5 Червня 2011, 14:16

«У переддень славної річниці незалежності висловлюю слова щирої вдячності усім Шевченківським лауреатам, усім нашим достойникам, які своєю новаторською працею підносять Україну до духовних людських вершин, до усвідомлення моральної відповідальності нашої еліти за долю держави», – йдеться у привітанні.

Янукович переконаний, що багато ще належить зробити для дальшого утвердження престижності цієї нагороди, авторитетності національного художньо-мистецького слова.

«Переконаний, що незабаром з'являться нові яскраві імена, визначні здобутки, які стануть вагомим внеском як в українську, так і загалом у світову культуру, слугуватимуть виявом сучасних духовних потреб народу», – наголосив президент.

Він аткож побажав «всім міцного здоров'я, добра, благополуччя та віри в свої сили».

Як повідомлялось, видатний український поет і державний діяч Борис Олійник хоче піти з посади голови Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, оскільки навколо премії відбуваються речі, що не сумісні з його поняттями честі та порядності.

Нагадаємо, наприклад навколо цьогорічного вручення Шевченківської премії розгорнувся скандал.

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка присудив Шевченківську премію з літератури Шкляру за роман «Залишенець»(«Чорний Ворон»).

На початку березня Шкляр звернувся з листом до президента Віктора Януковича, в якому попросив перенести вручення йому нагороди на період, коли при владі не буде міністра освіти Табачника.