За його словами, актуальність даного закону підтверджена численними конфліктними ситуаціями, що виникали у суспільно-політичному житті країни за останній рік.
"Так, за даними правозахисних організацій, у середньому по Україні на 100 акцій протесту припадає 19 репресивних заходів з боку влади. За 2012 р. влада через суди спробувала заборонити 358 мирних зібрань, у 90% випадків їй це вдалося", – йдеться в посланні.
Згідно з інформацією правозахисників, яка наводиться в посланні, 124 особи були притягнуті до адміністративної відповідальності "за порушення порядку організації та проведення мирних зборів".
"Негативною тенденцією характеризується й динаміка цього процесу: лише за 2012 рік кількість судових заборон щодо мітингів і демонстрацій зросла на 30%", – йдеться в посланні.
Основна причина обмежень і порушень конституційного права на свободу мирних зібрань полягає у тому, що органи влади й судочинства використовують у цій сфері законодавство СРСР 1980-х років, довільно тлумачать норми Конституції України, штучно обмежуючи права, що ними надаються.
Нагадаємо, голова комітету з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, народний депутат від УДАРу Валерій Пацкан заявив, що проект закону про мирні зібрання скоріш за все розглядатиметься в першому читанні на наступній сесії Верховної Ради у вересні.
Як відомо, у вересні 2012 року законопроект про мирні зібрання викликав хвилю протестів. ВР тоді відклаларозгляд документу.В Комітеті ВР з прав людини відзначили необхідність “вдумливо" попрацювати над законопроектом про мирні збори.
Читайте також: Жодних протестів. Режим Януковича готується унеможливити повторення Помаранчевої революції
Правозахисник заявляли, що українська влада прагне реанімувати скандальний законопроект №2450, який обмежує свободу мирних зібрань в Україні.