Нагадаємо, закон «Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз» був ухвалений Верховною Радою 22 березня.
Згідно з документом, процедурою спрощеного оформлення віз можуть скористатися водії, що здійснюють міжнародні вантажні та пасажирські перевезення, журналісти та члени технічного персоналу, що супроводжують їх, учасники офіційних програм обміну, організованих муніципалітетами, близькі родичі, один з подружжя, діти, батьки, дідусі, бабусі, онуки, які відвідують громадян України, що проживають на території держав ЄС, або громадян ЄС, громадяни, які відвідують ЄС з метою лікування.
Крім того, спрощеною процедурою оформлення віз можуть також скористатися представники громадських організацій з метою освітньої підготовки участі в семінарах, конференціях, учасники міжнародних виставок, конференцій, симпозіумів, представники релігійних громад, учасники офіційних програм ЄС з прикордонного співробітництва.
Дана угода підлягає ратифікації та утвердження сторонами згідно з внутрішніми процедурами і набирає чинності в перший день другого місяця з дати отримання останнього письмового повідомлення сторін про виконання таких процедур.
Як відомо, угоду про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощений порядок оформлення віз було підписано в Брюсселі 23 липня 2012 року.
Для набрання чинності угода має пройти внутрішньодержавні процедури. Зокрема, в Україні – ратифікацію у Верховній Раді, а в ЄС після голосування в Комітеті закордонних справ Європейського парламенту питання згоди на набрання угодою чинності має бути розглянуте на засіданні профільного Комітету Європарламенту з громадянських прав, юстиції і внутрішніх справ та на пленарному засіданні Європарламенту. Після цього Рада ЄС має ухвалити заключне рішення.