Янукович схвалив надання 922 млн грн на продовження справи Тимошенко

24 Липня 2013, 14:22

«Законом запроваджується нова бюджетна програма «Розвиток служби екстреної медичної допомоги (придбання медичного автотранспорту) для закладів охорони здоров'я України», за якою Міністерству охорони здоров'я України спрямовується на її фінансування 922 млн. гривень», – йдеться у повідомленні.

На Банковій запевняють, що кошти, передбачені змінами до держбюджету, дозволять виконати поставлене Януковичем завдання – «закупити і поставити у регіони України більше 1000 спеціалізованих автомобілів для центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Як повідомлялось, у квітні стало відомо, що МОЗ переплатило за нові карети швидкої допомоги Peugeot Boxer більш як третину виділених на них грошей. Усього на закупівлю 216 нових медавтомобілів Peugeot Boxer, згідно з інформацією «Вісника державних закупівель», виділено 140 млн грн. Гроші отримала приватна фірма ТОВ «КРАС».

За кожну автівку МОЗ заплатив фірмі 649 тис. грн, натомість експерти оцінили машину з усім наявним у ній обладнанням у 465 тис. Тобто, на 185 тис. грн дешевше. Бюджету завдано збитків на 56 млн 619 тис. 614 грн. Зап цим фактом МВС розпочало кримінальне провадження. Згодо м у МОЗ заявили, що «переплачували» за автомобілів без участі Богатирьової.

Минулого року Янукович заявляв, що всі області України необхідно забезпечити не просто автомобілями, а спеціалізованими медичними автобусами для надання допомоги людям у сільській місцевості.

Нагадаємо, четверта кримінальна справа проти Юлії Тимошенко також стосується закупівлі автомобілів швидкої допомоги. Екс-прем'єр-міністрові інкримінують нецільове використання коштів, виділених у рамках Кіотського протоколу, які вона нібито перенаправила на інші потреби – а саме на закупівлю під гарантії уряду медичних автомобілів Opel Combo. Йдеться про 1 тис. карет швидкої для сільської місцевості. Генпрокуратура обіцяє завершити розслідування цієї справи до листопада.

Читайте також: Реформа медицини перетворилася у "золоту жилу" для нечистих на руку чиновників