Янукович розповів, як депутати приходили радитися щодо вивезення ув’язнених на лікування за кордон

20 Травня 2012, 11:32

"В жодній країні світу немає цієї дискусії. Я коли говорю зі своїми колегами, я їм задаю питання: скажіть мені, а у вас в країні є дискусія навколо того справедливе рішення прийняв суд чи не справедливе, взяти певну категорію ув’язнених і відвести їх на лікування там в кращі клініки світу, у вас така дискусія є чи ні? Вони посміхаються", – розповів президент.

"Уявіть собі, приходить до мене група народних депутатів і каже: Віктор Федорович, давайте приймемо закон, щоб можна було лікувати наших ув’язнених за кордоном в лікарнях. Я кажу: приймайте, ви парламент. Як я можу вам казати приймати щось, чи не приймати?", – зазначив він.

При цьому Янукович додав, що сказав депутатам "приймайте такий закон, і що буде завтра?".

"Вони (депутати) дають самі відповідь. Уявіть собі, що завтра тисячі людей ув’язнених, які мають гроші, почнуть корумпувати медичну галузь, лікарів. Почнеться корупція в цьому питанні. Отримав вирок, отримав дозвіл виїхати на лікування за кордон, і з в’язниці поїхав лікуватися. А далі все що завгодно може бути. Це неможливо зробити, вони кажуть", – процитував депутатів президент.

"Так я кажу, ви прийшли до мене запевняти, що це неможливо зробити? "Ми прийшли, тому що там у нас йде дискусія, ми прийшли поговорити". Добре, поговорили розійшлись",- підсумував Янукович.

Нагадаємо, 17 травня у фракції Партії регіонів заявили, що не бачать доцільності прийняття закону про дозвіл лікування українських в'язнів за кордоном.

Раніше парламентський комітет з питань правової політики порекомендував Верховній Раді прийняти в першому читанні законопроект, що дозволяє українським ув'язненим проходити лікування за кордоном.