«Реформи ніколи не давали швидкий результат, але якщо не йти шляхом реформування країни ми можемо залишитися в ізоляції. Світ змінюється. Ми дуже відстали від східних і західних сусідів. Втратили багато часу на різні чвари, в тому числі й політичні за 20 років незалежності. Ми клаптиками робили якісь імітації реформ, в тому чи іншому напрямку. Але все господарство в клаптиках це модель, яка не зрозуміла нікому у світі», – зазначив Янукович.
За його словами, коли розпочиналися реформи в країні, то уряд і президент закладали відомі у світі напрямки реформування.
На думку Януковича, у процесі реформування країни мають брати участь всі – і населення, і керівництво держави, і керівники на місцях.
«Позитив, який буде від цих реформ, я переконаний, він об’єднуватиме людей. Ми маємо всі разом побачити шлях до кращого, а тому постійно має зростати кількість задоволених змінами в Україні», – зазначив президент.
Він вважає, що на шляху реформування є певні проблеми. Однією з них він назвав так званий «політичний вірус».
«Запустили політичний вірус у суспільство. Зустрічаючись з людьми, говорячи про життя, я бачу, що людям не вистачає інформації та роз’яснення про реформи, для чого ці реформи, куди і чого ми рухаємося. У людей стають круглі очі, коли вони дізнаються від мене про об’єктивні та правдиві речі», – сказав Янукович.
Під час наради він також торкнувся питання земельної і податкової реформ. Зокрема, зазначив, що країна не зупиниться у реформуванні податкової системи.
«Ми проглянемо всі недоліки, вивчимо їх і поправки до податкового кодексу відправимо на розгляд Верховної Ради», – сказав Янукович.
Як повідомлялось, під час представлення нового глави МВС Віталія Захарченка, Янукович анонсував свої регіональні реформи, реалізація яких, за словами президента, відбуватиметься «не одну п'ятирічку».
Нагадаємо, 2 листопада під час розширеного засідання Кабінету міністрів за участю Януковича прем'єр-міністр Микола Азаров розкритикував роботу низки міністерств і відомств за гальмування процесу проведення реформ.
Голова уряду зокрема зробив критичні зауваження щодо роботи Мін'юсту, Мінрегіонбуду, МОЗ, МОН, Міноборони та Держагентства з інвестицій та управління національними проектами.
Наприклад, з 21 реформи, визначеної президентом у рамках Програми економічних реформ на 2010-2014 роки, виконання реформи соціальної підтримки у2011 році склало 0%