НОВИНИ

Азаров зрозумів, що Табачник "показухою підмінює роботу"

Прем'єр-міністр Микола Азаров висловив невдоволення роботою міністра оборони Михайла Єжеля, міністра освіти і науки, молоді й спорту Дмитра Табачника, міністра охорони здоров'я Аніщенка, міністра регіонального розвитку, будівництва й житлово-комунального господарства Анатолія Близнюка й низки губернаторів. Про це він сказав, виступаючи на спільному засіданні Кабінету Міністрів і комітету з економічних реформ.

Зокрема, під час засідання прем'єр висловив претензії із приводу діяльності вищезгаданих чиновників і підкреслив, що вони мають зробити висновки.

«Багато тривожних сигналів надходить у Кабінет Міністрів про ситуацію Міністерства оборони. Стан справ в армії анітрошки не покращився, житло не будується, оборонне замовлення не виконується, а міністр витрачає всю енергію на скандали - то тендери зриває, то налагодити харчування солдатів не може, то з'ясовує з начальником генштабу, хто головніший. Я дуже шкодую, Михайле Броніславовичу, що ви не зробили висновків з тієї критики, що на вашу адресу звучала рік тому», - сказав Азаров.

Прем'єр також повідомив, що багато скарг надходить на діяльність Міносвіти.

«Міністр не вміє й навіть відверто не хоче налагодити діалог з ректорами ВНЗ і студентством, найчастіше показухою підмінює роботу із забезпечення підручниками й автобусами шкіл, з підготовки навчальних закладів до зими. Треба, Дмитре Володимировичу, припинити такі ігри й реально займатися роботою», - сказав Азаров.

Говорячи про діяльність Близнюка, прем'єр зазначив, що Мінрегіонбуд звітує про позитивні результати тоді, коли оприлюднюється інформація про неготовність до опалювального сезону й постійні аварії у різних регіонах.

Прем'єр вимагав від міністрів і керівників регіонів до кінця тижня розібратися з усіма скаргами й вирішити всі питання.

У свою чергу міністра охорони здоров'я Олександра Аніщенка було розкритиковано за ситуацію із забезпеченням вакцинами.

Крім того, зауваження від прем'єра пролунали на адресу міністра юстиції Олександра Лавриновича, зокрема, за зволікання із затвердженням єдиного формату електронного цифрового підпису.

Поряд із цим було розкритиковано губернаторів кількох областей.

«Люди бачать, що в регіонах не вирішуються найпекучіші питання, а уряд начебто працює сам по собі, а органи влади існують на своїй хвилі», - сказав Азаров.

Зокрема, прем'єр повідомив, що в Херсонській області нагромадилася значна кількість пестицидів і отрутохімікатів, які необхідно було давно утилізувати, а також не виконується рішення уряду про будівництво оптових ринків сільськогосподарської продукції в області.

У свою чергу губернатор Львівської області отримав зауваження за вповільнення темпів будівництва, а також разом з губернатором Миколаївської області був розкритикований за значні заборгованості із зарплат.

Губернатор Запорізької області був розкритикований прем'єром за слабке залучення інвестицій в область.

«Ми з вами, шановні колеги, дуже терпляче працювали, але підійшли вже до межі, де ваші амбіції, пошук виправдань замість пошуку способів змінити ситуацію шкодять, насамперед, людям», - резюмував Азаров.

Він підкреслив, що в усіх напрямах діяльності керівники міністерств і місцевих органів виконавчої влади повинні значно активізувати свою роботу.

Нагадаємо, Янукович також висловив невдоволення роботою міністра охорони здоров'я Олександра Аніщенка.

У середу, 2 листопада, проходить спільне розширене засідання Кабінету Міністрів і комітету з економічних реформ.

Раніше експерти прогнозували, що може бути звільнено низку міністрів і губернаторів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.