Янукович пояснив, що безпека Європи залежить від відносин України з Росією

20 Червня 2011, 21:07

«Ми абсолютно впевнені, що Україна є частиною Європи. Її участь в європейській інтеграції – природне явище. Як і у випадку Словаччини та інших країн на континенті. Для нас нормальні відносини з Росією є важливими для досягнення клімату взаємної довіри і партнерства на нашому континенті. Стабільні відносини з Росією – один із чинників стабільності і безпеки в Європі. Окрім того, це наш важливий внесок у будівництво спільного європейського дому. Той факт, що і ЄС вибудовує відносини з Росією, створює також здорову політичну атмосферу, яка сприяє участі України в європейській інтеграції. У нас позитивне ставлення до будь-якої ініціативи, спрямованої на подолання спадщини холодної війни, зокрема, забобонів і стереотипів у сприйнятті один одного чи недовіри. У нас немає претензій до Брюсселя. Разом з ним ми будуємо сучасну європейську країну», – зазначив президент. 

За його словами, Росія для України «сусід і природний партнер».

«Коли ми прийшли до влади, першим завданням нашої команди була нормалізація відносин з Росією. Попередня атмосфера зашкоджувала відносинам не тільки наших народів, а й усій Європі. Згадайте, наприклад, хоча б газову війну в 2006 і 2009 роках. Це було неприпустимо. Скажу відверто: повернення до нормальних відносин коштувало великих зусиль і важкої роботи з обох сторін. Ми вдячні російським партнерам за їх внесок у спільний пошук виходу. Той факт, що ми повернулися до конструктивного партнерства, – наша спільна перемога. Вона відкриває шлях до великих спільних проектів взаємовигідного співробітництва у багатьох сферах», – пояснив Янукович.

Як повідомлялось, 14 червня російський Національний союз виробників запропонував обмежити імпорт українського сиру до РФ.

Нещодавно також стало відомо, що Росія закриває свій ринок для української карамелі. У зв’язку з цим, експерти не виключають, що Росія використовує торговельні конфлікти, щоб втягнути Україну в Митний союз.

На початку квітня Міністерство економічного розвитку та торгівлі оцінило втрати України від можливого приєднання до митного союзу в 1,9 млрд доларів.

Нагадаємо, українська влада неодноразово заявляла, що Україна не вступатиме у Митний союз. Зокрема, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко наголошував, що Україна не може бути членом Митного союзу і одночасно утворювати зону вільної торгівлі з Європейським союзом.