Янукович пояснив Європі, що в Україні насправді червоні прапори не заборонені

21 Червня 2011, 16:18

«Рішення Конституційного Суду було правовим, в межах існуючої чинної Конституції, і воно ніяк не забороняє кожній людині, будь-якій організації піднімати у День Перемоги той прапор, який був піднятий над Рейхстагом в часи Другої світової війни», – наголосив Янукович.

Нагадаємо, 17 червня Конституційний суд України визнав, що використання червоного прапора для увічнення Дня перемоги суперечить нормам Конституції

20 травня Янукович підписав закон про порядок офіційного використання копій Прапора Перемоги. Закон передбачав однією з форм увічнення Дня перемоги офіційне підняття 9 травня копій червоного прапора Перемоги на будинках поруч із державним прапором.

Як відомо, 9 травня під час урочистої ходи Хрещатиком з нагоди вшанування 66-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні червоний прапор несли попереду державного.

В результаті прийняття цього закону на День Перемоги у Львові відбулися зіткнення між представниками патріотичних сил і представниками партій КПУ, «Родина», «Русское единство», які попри заборони суду розгорнули червоний прапор. За даними міліції, постраждали 14 людей, було затримано 9 осіб. Міліція вважає, що ситуацію спровокували «свободівці».