Янукович підписав закон про декриміналізацію економічних злочинів

13 Грудня 2011, 15:45

Про це на брифінгу повідомив радник Президента-керівник головного управління Адміністрації Президента з питань судоустрою Андрій Портнов.

Закон заміняє кримінальну відповідальність за окремі види злочинів у господарській та економічній сфері на адміністративну.

Зокрема, із Кримінального кодексу вилучаються статті 202, 203, 207, 208, 214, 215, 217, 218, 220, 221, 223, 225, 226, 228, 234, 235.

При цьому Кодекс про адміністративні правопорушення доповнюється новими статтями, за здійснення злочинів за якими передбачено кримінальну відповідальність.

Закон передбачає, що штраф може бути замінений судом на інше покарання тільки у разі його несплати в строк, установлений судовим рішенням.

Також гуманізовано відповідальність за здійснення злочинів, передбачених статтями Кримінального кодексу 364-1, 365-1, 365-2.

Закон передбачає також введення обов'язків, які можуть бути покладені на особу при обранні запобіжного заходу, не пов'язаного з утриманням під вартою.

Зокрема, орган дізнання, слідчий, прокурор, суддя, суд мають право зобов'язати підозрюваного, обвинувачуваного, підсудного, засудженого: приходити на виклик до органу дізнання, досудового слідства, до прокурора або в суд; не залишати населений пункт, у якому він зареєстрований, проживає; не відвідувати певні місця.

Крім того, передбачається можливість зобов'язання повідомляти про зміну місця проживання або місця роботи, а також здавати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, які надають право виїзду з України.

Крім цього, змінюється порядок застосування такого запобіжного заходу, як застава.

Застава полягає у внесенні коштів у національній грошовій одиниці на спеціальний рахунок, визначений у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів (чого дотепер не було передбачено).

Зі слів Кравця, закон набуде чинності через місяць після його опублікування.

Він також спрогнозував, що відповідно до норм закону, на волю можуть вийти тисячі раніше засуджених осіб.

 

Нагадаємо, 15 листопада Рада декриміналізувала низку економічних злочинів і злочинів у господарській сфері.

Водночас парламент відхилив виправлення до проекту закону, що припускало декриміналізацію перевищення влади або службових повноважень.