Янукович переконує, що українці вже відчули “пакращення”

11 Червня 2013, 17:24

«Якщо казати про минулий рік, нам вдалося досягти мети, яку ми ставили. Ми підвищили реальні доходи населення майже на 10%, реальні заробітні плати – на 14%, середній розмір пенсій збільшився близько 17%. Це відчутно для людей», – сказав Янукович, запевнивши, що  реформи продовжуватимуться й надалі.

Окрім того, він наголосив на ефективному впровадження медичної реформи.  "Там, де ця робота пішла і робиться спокійно і послідовно – люди задоволені", – заявив Янукович.

На його  переконання, особливо задоволені жителі сіл, багато з яких вперше за багато років отримали сімейного або дільничного лікаря.  "Вони не бачили там лікарів десятиліттями, і зараз люди задоволені", – сказав президент.

Він зазначив, що в пілотних регіонах кількість медичних амбулаторій збільшилася на 57%, а завдяки новому механізму оплати праці медиків їх зарплата збільшилася.

"Зарплати медиків "первинки" за 2012 рік збільшилася в середньому на 56%. Якісно працює сімейний лікар зараз заробляє 5-7 тисяч гривень, а медсестра – до 5 тисяч", – розповів Янукович.

За його словами, голови держадміністрацій інших областей повинні уважно вивчити досвід пілотних регіонів.

В той же час президент вказав, що медичну реформу хочуть дискредитувати.  "Опір йде шалений і прагнення дискредитувати цю роботу, але ми повинні рухатися вперед", – сказав він, додавши, що  впровадження медреформи в 4 регіонах показує свою ефективність.

За його словами, також буде продовжено виплати вкладникам колишнього Ощадбанку СРСР. «Що стосується повернення заощаджень Ощадбанку – 5 млн громадян скористались цим правом. І також не треба зупинятись, треба йти далі», – сказав президент.

Як відомо, у липні 2011 року Рада вирішила впровадити пілотний проект реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях і в Києві, який має на меті до  2014 року структурно-організаційно  та функціонально  перебудувати систему медичного обслуговування у цих чоитрьох регіонах.

Експерти вважають, що ініційована урядовцями медична реформа не підвищує доступність і якість медичних послуг. Головними причинами є брак коштів на реалізацію «покращення» та нашвидкуруч підготовлена нормативна база.