НОВИНИ

Держава заборгувала вкладникам Ощадбанку СРСР майже 117 млрд грн

За всі роки виплат державні зобов'язання з відновлення заощаджень громадян України скоротилися лише на 11,5%, до 116,8 млрд. гривень. Про це йдетсья у повідомленні Міністерства фінансів.

"Таким чином, зобов'язання держави, обсяг яких (спочатку був) визначено статтею 4 Закону "Про державні гарантії відшкодування заощаджень громадян" у сумі 131,96 млрд грн, з урахуванням виплат у попередні роки зменшилися до 116,76 млрд гривень", - йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що за 2012 рік Ощадний банк України виплатив радянським вкладникам понад 4,5 млрд гривень.

За даними Мінфіну, Закон "Про державний бюджет на 2013 рік" передбачає витрати за бюджетною програмою "Обслуговування держборгу і заходи щодо поступової компенсації громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень". Водночас міністерство не вказує, який саме обсяг видатків передбачається за даною програмою.

Після визначення Кабінетом міністрів напрямів використання бюджетних коштів за даною програмою і розмірів виплат на зазначені цілі, як підкреслює Мінфін, громадяни будуть поінформовані про перспективи подальших компенсацій у 2013 році.

Нагадаємо, у лютому прем'єр-міністр Микола Азаров обіцяв відновити виплати вкладникам Ощадбанку СРСР.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.