Янукович передав президенту Литви “євроінтеграційне” вітання

1 Липня 2013, 11:57

«Наступне півріччя буде надзвичайно важливим періодом для ЄЄ як з точки зору внутрішнього розвитку, так і у контексті зміцнення його позицій на міжнародній арені.

Переконаний, що Литва успішно реалізує пріоритети свого головування, спрямовані на забезпечення фінансової та економічної стабільності Європейського Союзу, його енергетичної безпеки, а також на розвиток тіснішого співробітництва ЄС із найближчими партнерами», – йдеться у вітанні.

За словами Януековича, «однією з визначних подій литовського головування, безумовно, стане проведення в листопаді цього року Саміту ініціативи «Східне партнерство» у столиці Литви.

Президент України очікує, «що цей важливий захід у Вільнюсі позначиться історичною подією на шляху європейської інтеграції України – підписанням Угоди про асоціацію з Європейським Союзом».

«Ураховуючи стратегічний характер українсько-литовського партнерства, сподіваюся на продовження нашої активної взаємодії з усіх питань відносин України і ЄС та на подальше сприяння Литовською Республікою реалізації європейського вибору Української держави», – підкреслив Янукович.

Він упевнений, що «спільними зусиллями наші країни зможуть зробити помітний внесок у розбудову сильної, безпечної та процвітаючої Об'єднаної Європи».

Янукович також подякував Грібаускайтє та литовському народові «за дружню і послідовну підтримку», у процесі інтеграції України до Європейського Союзу.

Тим часом, Даля Грібаускайте привітала громадян Литви із початком головування країни в Раді ЄС.

«Починається історичне півріччя, до якого ми всі довго і відповідально готувалися – Литва першою з країн Балтії переймає головування в Раді ЄС. Я вітаю всіх з початком роботи, бажаю успіху, витримки і терпіння. Литва бере на себе складну і відповідальну місію – у напружений для Європи період узгодити важливі для 28 країн рішення, які сьогодні життєво важливі для кожного європейця », – сказала Грібаускайтє.

За її словами, на порядку денному головування Литви – дуже важливі для жителів усіх країн ЄС питання. Зокрема, ухвалення багаторічного бюджету ЄС, скорочення безробіття серед молоді та питання безпечного добросусідства в Європі.

Грібаускайтє закликала жителів Литви бути гостинними, уважними, щоб у гостей склалися найкращі враження про Литву.

Як повідомлялось, у лютому президент Литви Даля Грібаускайте, під час зустрічі з Віктором Януковичем, заявила, що вважає тюремне ув’язнення Юлії Тимошенко політично мотивованим і наголосила, що затягування вирішення цього питання може перешкодити підписанню угоди про асоціацію між Україною та ЄС.