НОВИНИ

Глава МЗС Литви: Від вирішення справи Тимошенко залежить ставлення деяких країн ЄС до підписання Угоди про асоціацію

Найкраще вирішення питання з приводу вибіркового правосуддя в Україні – це звільнення екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Про це в інтерв`ю «Інтерфакс-Україна» заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкевічюс.

Коментуючи результати поїздок до Парижа і Берліна щодо позиції цих країн до підписання Угоди про асоціацію, Лінкевічюс зазначив: «І в Берліні, і в Парижі, так само, як і в Києві, ми говорили про те, що має бути прогрес у трьох основних сферах, про які всім відомо».

Водночас він уточнив, що «питання Юлії Тимошенко в деяких країнах сприймають як символ».

«Це може подобатися чи ні, але це – факт, так це сприймається. Від того, як вирішиться ця проблема, і залежить ставлення цих країн (до підписання Угоди про асоціацію – Ред.)», – додав глава МЗС Литви.

Відповідаючи на уточнююче запитання, чи йдеться про поліпшення ситуації з Тимошенко чи про її звільнення, міністр повторив, що «для деяких його колег це – символ».

«Ув'язнення колишнього політичного опонента, незважаючи на всі аргументи, виглядає, м'яко кажучи, не дуже добре, навіть дуже погано. І поліпшення умов – це лише фрагмент. Суть не в цьому. Звісно, найкраще, якщо питання вирішилося б звільненням, тим паче що ми знаємо, що стан її здоров'я не дуже хороший», – наголосив він.

На його думку, найкраще вирішення питання з приводу вибіркового правосуддя – «звільнити (Тимошенко – Ред.), щоб не було більше забобонів, які існують».

«Треба дивитися на факти тверезо і сприймати їх так, як вони є, а не представляти їх кращими, як хочеться», – додав міністр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.