Янукович перед виборами згадав про свої невиконані обіцянки

7 Березня 2012, 11:31

"Я пам'ятаю кожне зобов'язання перед громадянами і буду послідовно крок за кроком їх виконувати. Я буду вимагати від уряду збільшення заробітної плати працівникам бюджетного сектору, пенсії, та інші соцвиплати", – сказав Янукович.

"Так розмір прожиткового мінімуму на одну особу зросте в середньому на 14%", – пообіцяв він.

Першим стратегічними напрямком соцреформ Янукович назвав "відновлення довіри суспільства до державної політики, спрямованої на покращення життя громадян".

"Нам потрібно максимально скасувати пільги для тих, хто цього не потребує", – заявив Янукович, що на його думку має "поліпшити атмосферу в суспільстві".

Другим напрямком він назвав запровадження механізмів розподілу результатів економічної діяльності, які б стримували подальшу поляризацію суспільства. "Серед шляхів досягнення цієї мети запровадження податку на багатство", – сказав він.

Третьою ініціативою Янукович назвав перехід "від безсистемних виплат до адресної допомоги та соціальних послуг". "Перехід до створення можливостей замість долання наслідків", – зазначив він.

Четвертим напрямком Янукович назвав "сприяння ефективній зайнятості та створення робочих місць". "Працездатні особи мають повною мірою забезпечувати потреби себе та сім'ї… завдання робочих місць не треба розуміти як самоціль, а як засіб реалізації масштабної стратегії модернізації".

За його словами, робочі місця треба створювати в галузях, які нададуть "максимальний ефект", а "пріоритет у створення робочих місць треба віддати національному бізнесу".

Також робочі місця повинні задовольняти потреби зростаючої кількості пенсіонерів.

Нагадаємо, на сьогоднішньому засіданні уряду  Янукович доручив Кабінету міністрів із травня провести перерахунок пенсій, а з 1 червня відновити виплати вкладникам Ощадбанку СРСР.