Янукович незадоволений гальмуванням тінізації ринку землі?

8 Листопада 2011, 16:11

Зокрема, коментуючи питання земельної реформи, глава держави назвав її важливою і поступовою.

«Ми зробили тіньовий земельний ринок, від якого програють люди. Це так!?», – звернувся він до присутніх у залі і додав: «Я знаю, що це так, але є політичні сили, які гальмують цей важливий процес, вони йдуть за принципом, чим гірше, тим краще. Це така у них політична боротьба. Але наша мета – щоб був порядок у країні, і був ефективний господар по всіх напрямках».

Крім того, Янукович підняв зі своїх місць кількох урядовців і запитав у них наскільки вони встигли вивчити проблеми регіону. На що ті відповіли, що не мали для цього достатньо часу. На що Янукович заявив: «Залишаєтесь до кінця тижня тут у регіоні поки не будете знати всіх проблем, і що говорять прості люди по закріплених за вами напрямках».

Як повідомлялось, заступник голови Верховної Ради Микола Томенко нещодавно заявив, що влада вже має план проведення земельної реформи з 1 січня 2012 року.

Підставою для такої заяви стали громадські слухання про земельну реформу, які організувало Державне агентство земельних ресурсів спільно з місцевою владою деяких регіонів. В основу цих обговорень покладений документ, підготовлений Держземом та Міністерством аграрної політики і продовольства, оприлюднений у книжці під назвою «Земельна реформа в Україні: 100 запитань і відповідей» зі вступним словом і фотографією президента та міністра АПК.

Держагентство земресурсів визнає визнало, що готувало таку брошуру, але не друкувало її. У Держземресурсів запевняють, що хакери-провокатори вкрали брошуру з їхніх комп’ютерів, роздрукували та розіслали по регіонах. Яким чином брошура обговорювалася на громадських слуханнях організованих владою у Держземресурсів не пояснюють.

Нагадаємо, 4 жовтня, близько півтори тисячі аграріїв пікетували Кабмін і Верховну Раду з вимогою не проводити земельну реформу, яку пропонує нинішня влада.

Учасники акції наголосили, що вони не виступають проти продажу землі юридичним особам, а також проти дії усіх тіньових схем, за допомогою яких земля опиниться в руках обмеженого кола осіб.

В країні близько 10 млрд неприватизованих земель, а відповідний законопроект у Раді спрямований на те, щоб цю землю прихопили, заявляють вони.