НОВИНИ

Держземресурсів дало зрозуміти, що земельну реформу в Україні здійснюють хакери

Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко та народний депутат Василь Кравчук звважають, що президент Віктор Янукович повинен підтвердити або спростувати план проведення земельної реформи з 1 січня 2012 року.

Підставою для такої вимоги стали громадські слухання про земельну реформу, які організувало Державне агентство земельних ресурсів спільно з місцевою владою деяких регіонів. В основу цих обговорень покладений документ, підготовлений Держземом та Міністерством аграрної політики і продовольства, оприлюднений у книжці під назвою «Земельна реформа в Україні: 100 запитань і відповідей» зі вступним словом і фотографією президента та міністра АПК.

Томенко нагадав, що минулого тижня він представив ЗМІ цю брошуру, натомість, після її оприлюднення з’явилася заява від Держагентства земресурсів про те, що вони дійсно готували таку брошуру, але не випускали, а хакери-провокатори вкрали її з їхніх комп’ютерів, роздрукували та розіслали по регіонах.

За словами Томенка, зважаючи на таку заяву, має намір звернутися до Генеральної прокуратури, щоб вона з’ясувала, які хакери змогли вкрасти та надрукували брошуру з портретом Януковича (який у вступному слові до неї заявляє про необхідність негайно проводити земельну реформу, і з портретом міністра АПК, який висловлює сподівання, що ця брошура дасть відповіді на всі запитання щодо земельної реформи) і розіслали чиновникам на місцях.

Водночас, коментуючи основні тези даної брошури, Томенко повідомив, що в ній, зокрема, зафіксовано, що з 1 січня 2012 року можна буде продавати та купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення, тоді як у посланні президента до Верховної Ради зафіксована інша дата – 1 січня 2013 року.

Томенко також зауважив, що ні для кого не секрет, що земельна реформа фактично почала реалізовуватися не лише без участі парламенту, а й залишається питання, чи погодили її проведення з президентом та прем’єр-міністром.

Віце-спікер нагадав, що на сьогодні урядовий законопроект про ринок землі не розглядався парламентом навіть у першому читанні, а лише пройшов процедуру розгляду у профільному комітеті та отримав критичний висновок Головного науково-експертного управління, яке пропонує його доопрацювати.

Нагадаємо, представники Партії регіонів прогнозують, що продаж землі в Україні почнеться 2013 року.

4 жовтня, близько півтори тисячі аграріїв пікетували Кабмін і Верховну Раду з вимогою не проводити земельну реформу, яку пропонує нинішня влада.

Учасники акції наголосили, що вони не виступають проти продажу землі юридичним особам, а також проти дії усіх тіньових схем, за допомогою яких земля опиниться в руках обмеженого кола осіб.

В країні близько 10 млрд неприватизованих земель, а відповідний законопроект у Раді спрямований на те, щоб цю землю прихопили, заявляють вони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.