Янукович не задоволений темпами наповнення бюджету

21 Березня 2011, 19:26

"Виконання завдань з формування дохідної частини бюджету, я вже неодноразово це говорив, мене не задовольняють", – сказав Президент.

Разом з цим він зазначив, що якщо Державна податкова служба хоча б формально звітує про виконання плану надходжень до загального фонду держбюджету, то Державна митна служба не виконує ці плани.

Разом з цим Президент зазначив, що якби вчасно компенсувався ПДВ, то звіти Податкової про виконання планів надходжень виглядали б зовсім інакше.

За оцінками Януковича, на початок березня розмір невідшкодованого ПДВ становив 5 млрд гривень.

Крім того, з його слів, зберігаються випадки попереднього стягнення податків, що необхідно припиняти.

«Такі випадки, на жаль, ще є і це треба припинити, припинити. Ця практика повинна бути припинена, Миколо Яновичу», – сказав Янукович, звертаючись до прем’єр-міністра Азарова. За словами Януковича, «якщо ми цього не зробимо найближчим часом – будемо робити це хірургічним шляхом».

Президент також зазначив, що через надмірний тиск із боку органів Податкової експортери бажають працювати на імпортній сировині, а не на вітчизняному, оскільки ПДВ із імпортної сировини відшкодовується швидше.

Разом з тим, на думку Януковича, необхідно шукати шляхи вирішення проблеми відшкодування ПДВ, оскільки щомісяця заявляється відшкодування близько 4 млрд гривень ПДВ, у той час як у держбюджеті-2011 на ці цілі передбачено лише 37 млрд гривень.

Також, з його слів, органи Податкової виявилися не готові до впровадження щомісячної звітності по податку на доходи фізичних осіб, і подача таких декларацій створила значні черги на місцях.

Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики пропонує Державній податковій службі України призупинити застосування щомісячної податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб до приведення її у відповідність до норм Податкового кодексу.