«Ми розуміємо бажання окремих держав посилювати свої позиції на енергетичному ринку. Разом із тим, переконаний, що це не повинно здійснюватися за рахунок безпеки інших країн», – підкреслив Янукович.
Саме під цим кутом, зазначив президент, Україна пропонує оцінювати раціональність реалізації нових проектів транспортування енергоносіїв, у тому числі так званих «альтернативних» маршрутів – які «найчастіше потребують колосальних фінансових, часових і людських витрат, а також створюють істотні загрози для довкілля».
«Таким чином, ці проекти посилюють і без того гострі економічні та екологічні проблеми і підвищують ризики в цих сферах безпеки», – зазначив Янукович.
Безумовно, зазначив Віктор Янукович, пошук балансу в цьому питанні є складним завданням, однак знаходити взаємоприйнятий компроміс необхідно в будь-якому разі. «Створення єдиних, чітких правил гри, ефективних правових рамок для міжнародного співробітництва є запорукою успіху», – наголосив Президент.
«Ми зіштовхнулися з викликом, з яким навряд чи зараз зіштовхується будь-яка інша європейська країна», – додав Янукович, нагадавши, що Україна сьогодні сплачує непомірно високу й економічно необґрунтовану ціну за російський газ.
Нагадаємо, у січні минулого року на прес-конференції за підсумками XV саміту Україна – ЄС заявив президент Янукович дорікнув європейцям за будівництво газопроводів в обхід України.
Йдеться про Північний та Південний потоки.
Як повідомлялося, у листопаді офіційні особи Росії, Німеччини, Франції, Нідерландів та Єврокомісії відкрили першу гілку європейсько-російського газопроводу "Північний потік", який іде в обхід України.
Газопровід "Південний потік" повинен пройти в обхід України дном Чорного моря від узбережжя Росії до узбережжя Болгарії, а потім – у ряд інших європейських країн. Потужність трубопроводу планується в обсязі 63 млрд куб. м у рік.