Янукович наказав старий газ “змішати з новою ціною” і знизити тариф для споживачів

26 Грудня 2013, 13:46

«Я просив би, Миколо Яновичу, цими днями прийняти відповідні рішення разом із Національною комісією з енергетики щодо послідовного скорочення ціни на газ для наших споживачів. Щоб наші виробники, наші споживачі з першого січня це відчули», – сказав Янукович.

«Я добре розумію, що у сховищах знаходиться газ по старим цінам. Його не можна тримати там, його треба поступово використовувати, змішувати вже з новою ціною. Але ця робота повинна бути завершена, і відповідні розрахунки і прозорість цього питання повинні бути забезпечені», – додав він.

Нагадаємо, Азаров 25 грудня заявив, що Кабінет міністрів не планує знижувати тарифи на газ для населення. Водночас пообіцяв на третину знизити вартість газу для державних установ.

Нагадаємо також, що 17 грудня Газпром і Нафтогаз підписали доповнення до "Контракту на купівлю-продаж, поставки, обсяги та умови транзиту природного газу" від 19 січня 2009 року, що дозволяє поставляти російський газ в Україну за ціною $268,5 за тис. м³, тоді як зараз вона становить понад $400.