Крім того, законопроектом пропонується створити єдиний державний реєстр суб'єктів кінематографії з метою контролю надання державних пільг, куди повинні бути включені фізичні або юридичні особи, які займаються виробництвом, озвучуванням, дублюванням, прокатом, поширенням фільмів.
Янукович також пропонує розширити поняття національного фільму, включивши в нього фільми спільного виробництва, що дозволить робити державну фінансову підтримку й надавати пільги таким продуктам.
Крім того, депутат пропонує закріпити можливість суб'єктам кінематографії поетапно виконувати вимогу про 30% квоту національного екранного часу, установлюючи її в 2012-2013 роках на рівні 5%, в 2014 році – 10%, в 2015 році – 20% і 30% з 2016 року.
Автор законопроекту також пропонує істотно підвищити штрафи за порушення законодавства в сфері кінематографії.
Так, за демонстрування й поширення фільмів шляхом продажу або передачі в прокат фільмокопій без прокатного посвідчення, Янукович пропонує збільшити штраф із 20-45 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 500-1 000, за повторне таке порушення – з 45-100 до 1 000-2 000, а за ті ж дії шляхом виготовлення фільмокопій передбачається підвищення штрафів з 60-90 до 1 000-2 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, і з 90-100 до 2 000-3 000 – за повторне порушення.
Крім того, Янукович пропонує заборонити поширювати рекламу, що містить елементи жорстокості, насильства, порнографії, а також з використанням справжньої або іграшкової зброї, вибухових пристроїв, крім анонсів фільмів.
Депутат Верховної Ради, член фракції Блоку "Наша Україна – Народна Самооборона" Іван Стойко вважає пропозицію депутата Ради від фракції Партії регіонів Віктора Януковича тимчасово знизити квоти українського кіно підтримкою російського кінематографа.
"Зниження квотування національних фільмів для кінотеатрів і телеканалів призведе до того, що на українських екранах буде транслюватися тільки російський кінопродукт", – цитується в повідомленні Стойка.
Депутат вважає запропоновані Януковичем законопроекти, що стосуються кінематографа, продовженням спланованої політики влади зі знищення української мови.
На думку політика, для реальної підтримки українського кінематографа необхідні інші міри, зокрема, закріплення на законодавчому рівні прямої бюджетної підтримки кіностудій, а також введення механізму квотування національних фільмів і санкцій за його порушення.
Читайте також: Українську мову з кінотеатрів виганяють через «чорний хід»