Янукович хоче вдосконалювати мовний закон разом з його авторами

8 Серпня 2012, 07:37

Янукович запросив до складу цієї робочої групи всіх учасників зустрічі.

«Вважаю, що нам треба створити таку робочу групу для того, щоб разом із Кабінетом Міністрів напрацювати програму розвитку української мови», – сказав президент.

За його словами, робоча група також матиме змогу ініціювати зміни до законодавства про державну мовну політику з метою гарантування вільного розвитку, використання і захисту всіх рідних мов громадян нашої держави, виконання зобов'язань, взятих за міжнародними договорами України з цих питань, подальшого впровадження європейських стандартів у цій сфері.

«Я багато працював із цим законом, і на сьогодні напрацьовані зміни. Я пропоную практично механізм внесення цих змін до закону», – зазначив Янукович.

«Я працюватиму з цією групою і Кабінет Міністрів працюватиме таким чином, щоб ми у вересні мали можливість прийняти зміни до цього закону», – сказав ррезидент, і додав, – «Це чудово, що в нас є можливість об’єднати зусилля».

Януков ич запропонував включити до складу робочої групи авторів закону «Про засади державної мовної політики» Вадима Колесніченка і Сергія Ківалова та разом із групою сформувати Наглядову раду щодо гідного законодавчого забезпечення застосування мов в Україні, всебічного розвитку й функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя.

Як повідомлялось, 7 серпня президент Віктор Янукович провів зустріч з представниками української інтелігенції для обговорення мовного закону.

Нагадаємо, 2 серпня Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі закликала президента Віктора Януковича ветувати закон про мовну політику

31 липня голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав скандальний закон про мови і направив документ на підпис президенту Віктору Януковичу.

Закон передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов, зокрема російської, в роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова. Прийняття Радою даного мовного закону викликало протести опозиційних політичних сил, представників місцевого самоврядування західних регіонів України, низки культурних та громадських діячів, закордонних громадських організацій українців.