Янукович готовий здати росіянам газову трубу?

27 Червня 2011, 12:43

Про це пише російська "Независимая газета" з посиланням на джерело, яке було свідком неформальної зустрічі президента Віктора Януковича з російським прем'єром Владіміром Путіним у суботу, 25 червня, у Криму.

Джерела видання стверджують, що Київ знайшов аргументи, що дозволяють знизити напругу в українсько-російських відносинах, не відмовляючись при цьому від євроінтеграції.

«Наша сторона наповнила конкретним змістом квітневу пропозицію Віктора Януковича про формат «3+1», в якому Україна могла б ефективно співпрацювати з Митним союзом», – заявив один з обізнаних чиновників.

За його словами, мова йшла про проектний підхід до співпраці: «Щоб не застосовувати загальні правила, а в кожній окремій сфері та галузі реалізовувати окремі взаємовигідні проекти».

Що стосується поставок газу, то Київ, як стверджує співрозмовник видання, погодився на створення спільної з Газпромом керуючої структури, яка в майбутньому зможе контролювати роботу української газотранспортної системи (ГТС).

Примітно, що в день зустрічі Януковича і Путіна український уряд передав у Верховну Раду законопроект, що зменшує перелік підприємств, заборонених до приватизації.

Серед низки стратегічних виробництв, право власності на які може незабаром змінитися, є і національна компанія «Нафтогаз Україна» з її дочірніми структурами – «Укргазвидобуванням», «Укртрансгазом», «Укртранснафтою» і «Чорноморнафтогазом».

Крім того, урядові структури почали роботу по переоформленню управління над ГТС: передбачається, що вся інфраструктура незабаром буде передана «Укртрансгазу» – компанії, яка відповідає за експлуатацію газопроводів і підземних сховищ газу.

Передбачається, що питання буде розглядатися в ході переговорів глав держав 28-29 червня.

Днями стало відомо, що уряд має намір майже в два рази підвищити вартість послуг з транзиту.

Зазначимо, що українська сторона вже рік домагається перегляду формули ціноутворення. Київ наполягає на заміні у формулі газойля на вугілля і на зниженні базової ціни, яка в 2009 році була затверджена урядом Юлії Тимошенко на рівні 450 доларів за 1 тис куб м. Команда Януковича вважає таку формулу несправедливою. Однак «Газпром» довгий час відмовлявся внести в неї зміни.