Про це повідомив депутат від фракції Партії регіонів, представник президента в парламенті Юрій Мірошниченко.
З його слів, під час зустрічі з лідерами фракцій глава держави висловив жаль, що не було розглянуто поправки до законопроекту про мовну політику, багато з яких враховують рекомендації "Венеціанської комісії".
"Був присутній (на зустрічі) і представник Кабінету Міністрів. Він (Янукович) сказав: "Я вас прошу, щоб ви розглянули ці поправки, і, можливо, навіть внесли свій законопроект для того, щоб вдосконалити зміст прийнятого закону", – повідомив Мірошниченко.
Він також зазначив, що президент має намір вирішити, підписувати чи ні закон про мовну політику, лише після ретельного правового аналізу документа.
При цьому він підкреслив, що Янукович і голова Верховної Ради Володимир Литвин не знали про те, що відбувалося в парламенті під час голосування за закон про мовну політику.
Мірошниченко зазначив, що президент скасував підсумкову прес-конференцію саме через події в Раді.
У свою чергу депутат Ради Олег Ляшко заявив, що голосування по закону про мовну політику було спланованою акцією за згодою президента, оскільки, з його слів, ініціатором розгляду парламентом цього документа був голова фракції Партії регіонів у Раді Олександр Єфремов.
Нагадаємо, 3 липня Рада ухвалила в цілому законопроект про основи державної мовної політики. Головуючим на засіданні був перший віце-спікер Адам Мартинюк. Литвин у той час був на засіданні гуманітарної ради при президенті.
4 липня Литвин оголосив про відставку.
Спікер вважає цей закон прийнятим з порушеннями, не вважає за можливе його підписати й виступає за повернення до його розгляду Радою.