Яна Зінкевич: На жаль, слово «волонтер» зараз часто асоціюється з нехорошими речами

6 Липня 2017, 12:09

Командир і засновниця медичного батальйону «Госпітальєри» Яна Зінкевич вважає, що волонтери та ветерани АТО поки що не здатні впливати на «погоду в країні», а волонтерський рух, найпевніше, занепадатиме. Про це вона розповіла в інтерв’ю Тижню.

«Я думаю, поки що не здатні (впливати на ситуацію у країні, — Ред.). Надто всі думають про свої «шкурні» інтереси, дуже велика кількість і волонтерів, і добровольців, і ветеранів — багато хто зайняв свою якусь нішу й відчуває себе таким «високим чином». І вони бояться втратити це, коли з кимось об’єднаються, — ясна річ, усе ділитиметься на два, на три, на декілька. Хоч об’єднуватися потрібно, усі це розуміють, але ніхто не хоче», — сказала вона.

Також Зінкевич припустила, що волонтерський рух занепадатиме і надалі.

«Мабуть, він далі занепадатиме. На жаль, слово «волонтер» зараз часто асоціюється з нехорошими речами. Не знаю, до чого це призведе. Прикро, що багатьом щирим, чесним волонтерам зараз доводиться виправдовуватися за тих, які повелися недоречно, — це як мінімум несправедливо! У людей з’являється образа, вони припиняють діяльність. Що буде далі, сказати важко…», — розповіла командир «Госпітальєрів».

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»