Український тиждень № 27 (503) від 6 липня, 2017

Зміст номеру:
Минуло вже понад два місяці, відколи генеральний прокурор Юрій Луценко заявив про конфіскацію $1,5 млрд «коштів злочинної організації Януковича». Гроші встигли переказати на рахунки Держказначейства, а екс-прокурор сил АТО Костянтин Кулик, який, за словами Луценка, опікувався цією справою, отримав від президента орден «За заслуги» ІІІ ступеня.
Андрій Голуб
Політика
А зараз спеціально для читачів Тижня невеличка екскурсія у світ високих стосунків вітчизняної бюрократії.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чи наважаться парламентарії відмовитися від одного зі своїх головних привілеїв — недоторканності
Роман Малко
Політика
Чи наповнюється конкретикою декларація про запровадження стандартів НАТО в українській оборонній галузі
Юрій Лапаєв
Суспільство
На завершення своєї каденції Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні поспілкувався з Тижнем про місце його країни в ЄС, запоруку єврооптимізму іспанців, відповідальність еліт та інтелектуалів у політиці й потенціал відносин між Україною та Іспанією.
Анна Корбут
Світ
Колонізатори завжди впевнені, що здатні знайти найкраще застосування підкореним землям. Казахський степ — це для каторги й заслань, ядерного полігону, космодрому й евакуації підприємств на випадок війни на Заході. Такої логіки російська й радянська адміністрація дотримувалася не одне століття.
Дмитро Крапивенко
Світ
Які пропагандистські міфи використовує Росія в інформаційній кампанії проти Казахстану
Серік Малєєв
Світ
Казахстану часто пророкують сумну долю наступної країни, яка може зіткнутися з російською агресією. Адже ситуація тут дуже нагадує ситуацію в Україні напередодні 2014-го.
Денис Казанський
Світ
Сучасна економіка Казахстану й далі стоїть на непевному фундаменті надмірної залежності від нафтових доходів
Олександр Крамар
Економіка
Найбільша країна у світі без виходу до Світового океану відкрита для бізнесу, але тільки наполовину готова до нього
The Economist
Економіка
Тиждень поспілкувався з Яною Зінкевич, командиром і засновницею добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри», що виник три роки тому. Очолюваний нею підрозділ знають по всьому фронту. За три роки батальйон пережив чимало метаморфоз. Окрім власне допомоги «в полі» «Госпітальєри» супроводжують поранених у процесі реабілітації, надають підтримку в організації похоронів, а також проводять вишколи, у яких беруть участь як військові, так і цивільні. Ми обговорили з Яною найважливіші питання польової медицини та волонтерського руху.
Олена Максименко
Суспільство
Як змінилася диспозиція Заходу й Росії в питанні ядерної зброї
Едвард Лукас
Світ
Чи достойна Росія іншої влади
Катерина Барабаш
Світ
Захід знову підтримує балканських автократів, щоб зберегти мир
The Economist
Світ
Як адитивні технології нівелюють принцип економії на масштабах
The Economist
Світ
Живеш отак понад 15 років в одному місті й навіть не думаєш, чи змінювалося воно глобально.
Тарас Білка
Авторські колонки
Американський «живий класик» Томас Пінчон запитує своїх сучасників: «Чому все має бути простим і зрозумілим? ». «Чому ми не спрощуємо, а лише все ускладнюємо?» — запитуємо ми себе, входячи до лабіринту замість того, щоб іти битим шляхом, обираємо заплутаність клубка Аріадни замість прямолійнійної брутальності Мінотавра.
Максим Нестелєєв
Авторські колонки
У 2017 році в Україні відзначають на державному рівні 95 пам’ятних дат і ювілеїв. Задля «консолідації та розвитку історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам’яті» з державного бюджету виділяються кошти на ознаменування 160-річчя від дня народження Степана Ерастова, 90-річчя Ростислава Братуня, 330-річчя з дня обрання гетьманом України Івана Мазепи та інших 92 ювілеїв і круглих дат.
Тетяна Філевська
Культура
Мене завжди дивувало, коли люди будували свої домівки в сейсмонебезпечній зоні: біля підніжжя вулканів, у зоні цунамі або сходження лавини.
Вікторія Малишева
Суспільство
Кілька днів тому я зіткнувся на ринку з жінкою, яка голосно висловлювала своє невдоволення тим, що відбувається навколо. Чекаючи своєї черги до овочевого намету, вона на чому світ стоїть ганьбила «республіканську» владу, тоді як інші мовчали, зітхали або підтакували.
Олександр Наумов
Суспільство
Канадці люблять називати свою державу мозаїкою, і ця славетна канадська мозаїка святкує, власне, своє 150-річчя. Хтось скаже, що для держави це не вік, тож тут нема чим пишатися. Перша частина цього твердження, може, і містить дрібку правди, а друга цілком хибна. Канада й досі дуже молода країна, але має чим пишатися.
ОНУХ
Авторські колонки