Які посади “дарують” вітчизняні можновладці своїм дітям

19 Листопада 2011, 19:27

Найвідоміший з дітей політиків  – народний депутат 5 та 6 скликання Віктор Янукович, син президента України Віктора Януковича. Обраний до Верховної ради у квітні 2006 року. Голова  підкомітету з питань автомобільного транспорту Комітету з питань транспорту і зв'язку.

У червні 2010 року Андрія Симоненка, сина лідера КПУ, нардепа Петра Симоненка, призначено на посаду першого заступника голови Державного агентства з інвестицій і розвитку. Державне агентство по інвестиціях і розвитку є правонаступником Державного агентства по інвестиціях і інноваціях.

Стрімку кар’єру зробили дочки покійного прем'єр-міністра Криму Василя Джарти. 23-річна Ольга нещодавно була призначена на посаду заступника начальника Київської обласної митниці.

А 31-річна Вікторія Джарти у 2008 році була призначена на посаду судді Господарського суду Донецької області строком на п'ять років відповідним указом президента. 8 квітня 2010 року вона була переведена на посаду судді Господарського суду Києва, а у травні 2011 року стала заступником голови Господарського суду Києва.

17 березня 2010 року тодішній міністр з питань надзвичайних ситуацій і в справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Нестор Шуфрич представив колективу МНС свого заступника Миколу Коровіцина, який є сином тодішнього заступника глави Адміністрації Президента Ганни Герман. Пізніше Коровіцин змінив прізвище на Герман, під яким подав прохання про відставку з посади у середині листопада.

У грудні 2010 року новим начальником Головного управління МНС в Одеській області став Володимир Боделан, син екс-мера Одеси Руслана Боделана. До цього призначення Володимир Боделан очолював міське управління МНС. У 2004-2005 роках Володимир Боделан очолював КП «Міжнародний аеропорт Одеса». У липні 2011 року міністр з надзвичайних ситуацій Віктор Балога присвоїв чергове звання Володимиру Боделану.

Водночас високі державні посади отримали друзі старшого сина президента Олександра Януковича. Зокрема, його другом вважають Голову Національного банку України Сергія Арбузова, а також нещодавно призначеного міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка

96