Які країни схвалили третю дозу вакцини від Covid-19

Суспільство
23 Вересня 2021, 13:29

У Сполучених Штатах вважають, що для повної вакцинації проти коронавірусу потрібно зробити три щеплення. Третю дозу зможуть отримати американці, старші за 65 років, які раніше отримали дві дози вакцини Pfizer, останню з яких вкололи не менш як пів року тому. Адміністрація з питань харчів та ліків (FDA) також дозволила бустерну дозу дорослим, робота яких пов'язана із високим ризиком зараження Covid-19, або є ризик того, що вони можуть захворіти на коронавірус у важкій формі. Це означає, що третю дозу щеплення можуть отримати десятки мільйонів американців.

 

Читайте також: У серпні найбільш стійкими до коронавірусу виявились європейські країни – Bloomberg

 

Втім, таку схему ще має затвердити Центр з контролю та запобігання захворюваності (CDC). За повідомленнями американських ЗМІ, остаточне рішення має бути ухвалене досить швидко, проте уточненню підлягає формулювання, хто саме має "високий ризик зараження", і працівників яких професій вважатимуть такими. Наразі за визначенням FDA до них належать медичні працівники, вчителі та соціальні працівники, а також ті, хто працюють з безпритульними та в тюрмах.

 

Серед найближчих країн-сусідів України бустерну дозу схвалили у Чехії, Польщі, Угорщині, Словенії, Туреччині та Росії.

 

У МОЗ Чехії зазначили, що з 20 вересня записатися на третє щеплення можуть усі охочі, але пріоритет надаватимуть людям від 60 років. Бустерну дозу зможуть отримати ті, хто отримав попередні дві дози понад 8 місяців тому. Для ревакцинації використовуватимуть препарати від Pfizer та Moderna. Щеплення цими вакцинами зможуть отримати навіть ті, хто вакцинувався AstraZeneca чи Johnson & Johnson. Після третьої дози у свідоцтвах про вакцинацію не буде збільшуватися термін дії сертифікату.

 

Водночас в Італії з 20 вересня третю дозу препарату проти COVID-19 зможуть отримали лише люди з ослабленим імунітетом, пацієнти з онкозахворюваннями та люди після трансплантації органів. В Італії таких пацієнтів близько 3 мільйонів, пише ANSA.Третє щеплення робитимуть людям, які повністю вакцинувалися щонайменше 28 днів тому. Бустерна доза можлива препаратами від Pfizer та Moderna. Згодом в Італії хочуть дозволити ревакцинацію літніх людей від 80 років, мешканців будинків для літніх людей та медичних працівників. Їм рекомендуватимуть робити третє щеплення через 6 місяців після другої дози.

 

В Ізраїлі стверджують, що третя доза COVID-вакцини захищає від штаму Дельта, тому там також запровадили таку можливість. Міністерство охорони здоров'я вирішило запропонувати 3-те щеплення від коронавірусу всім людям у віці від 12 років і старше.

 

Читайте також: Чому так багато людей вірять у теорії змови щодо COVID-19

 

У Великій Британії насамперед вирішили вакцинувати бустерною дозою людей віком від 50 років та осіб з груп ризику. В об'єднаному комітеті з вакцинації та імунізації (JCVI) заявили, що третя доза вакцини зможе підвищити рівень опору вірусу у тих, чий захист найімовірніше ослаб після перших доз компонента.

 

У Франції третьою дозою щеплять громадян, яким більше 65 років, а також тих, в кого ослаблений імунітет. Французький орган охорони здоров'я (HAS) рекомендував ввести третю дозу вакцин компаній Pfizer або Moderna людям старше 65 років та особам із захворюваннями принаймні через шість місяців після того, як вони отримали друге щеплення. А тим, хто отримав однодозову вакцину Johnson & Johnson, слід запропонувати зробити щеплення препаратами Pfizer або Moderna принаймні через чотири тижні після першої вакцинації, зазначили у HAS.

 

Уряд Польщі схвалив рекомендацію щодо вакцинації підсилюючою третьою дозою вакцини від коронавірусу людей старшого віку і медиків. Згідно з нею, третю дозу пропонуватимуть працівникам медичної сфери і людям віком від 50 років, які отримали останню дозу вакцини більше 6 місяців тому, оскільки з часом ефект від вакцини слабшає. Для деяких пацієнтів з пониженим імунітетом третя доза була доступна і раніше.  

 

У Грузії третя доза вакцини від коронавируса перш за все буде рекомендована особам зі слабкою імунною системою Що стосується інших груп осіб, МОЗ Грузії чекатиме рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я. Зауважимо, ВООЗ закликала багатші країни утриматися від третіх доз доти, доки не буде досягнуто певного рівня вакцинації у бідніших країнах. "Є країни, де вакциновано менше 2% людей, більшість із них в Африці. І пропонувати третю дозу, особливо здоровим людям, зовсім неправильно", – заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреєсус.

 

Читайте також: Україна досягла “скляної стелі” у вакцинації

 

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін у інтерв’ю "Радіо Свобода" повідомив, що Україна чекатиме на остаточний висновок наукових досліджень щодо доцільності введення третьої дози вакцини від COVID-19. В Україні можна буде отримати підсилювальну дозу лише після офіційної заяви ВООЗ.

Позначки: