Як українські «Урагани» та «Піони» тероризували росіян на півдні. Раніше неопубліковане відео про артилеристів

23 Березня 2023, 18:11

Восени торік російські війська відступили з правобережної частини Херсонщини. Ключовим елементом, який призвів до цього були удари української артилерії по тилах і логістичних шляхах окупантів. На відео, яке опублікував проєкт «Український Свідок», зафіксовано побут, роботу і розповіді артилеристів десь на південному напрямі в той час. На прохання військових з міркувань безпеки раніше його не публікували, адже хлопці працювали у тому районі.

«В кожного сім’я, в кожного діти, кохані, дружини, батьки… Є, за що боротися, і є, кого захищати. Тут нікого немає з-під палки», – каже Андрій, командир самохідної гармати «Піон», описуючи моральний дух бійців.

Читайте також: Як воюють мінометники. Репортаж із підрозділу

Його побратими поділилися різними історіями про те, як працюють, яка зброя найкраща і куди дістають.

«Чим швидше ми виїхали, чим швидше ми відпрацювали, тим швидше ми накрили ворожу позицію, тим менше наших хлопців загине. Склади – ті, що на передній лінії, ми накриваємо. Знаю, що накривали склади з боєприсами і воно потім довго горіло», – розповідає Микола Кутовий, командир взводу управління батареї.

Також на відео зафіксовано роботу «Ураганів».


«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.