Як воюють мінометники. Репортаж із підрозділу

19 Січня 2023, 14:32

Мінометні батареї завжди супроводжують піхоту та захищають її. Хлопці одного з мінометних підрозділів ЗСУ розповіли про свої робочі будні: як відпрацьовують по противнику, яку зброю використовують, як вони розуміють, що росіяни скоро будуть наступати. Відеорепортаж про них опублікував проект «Український Свідок».

Командир мінометного розрахунку із позивним Ґрут згадав один з найвдаліших «кейсів» у своїй роботі – коли українська міна відпрацювала чітко в російський бліндаж. «Хлопці довго чекали на цю ціль, – розповідає він. – Врешті засікли приміщення з особовим складом противника та вирахували систему, а ми цей бліндаж накрили».

Підрозділ також має при собі гранатометника. Це старший водій-гранатометник із позивним Їжак. Чоловік розповідає про свою задачу: «Я тут на випадок прориву противника, – каже він, – якщо таке станеться, то всі поїдуть, я залишусь та прикрию відхід наших хлопців». У своїй роботі Їжак використовує PSLR-1 – модифіковану версію радянського ручного гранатомета РПГ-7.

Повне відео дивіться за посиланням:


«Український свідок» – проєкт, який було створено 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Головна задача проєкту – документування подій війни і поширення створених фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.