«I love it» – Дональд Трамп-молодший про російський компромат на Клінтон

Світ
12 Липня 2017, 21:17

Намагаючись пояснити свою безвинність у російському втручанні в вибори, син президента США Дональд Трамп молодший оприлюднив свою переписку щодо зустрічі з росіянами і опинився в епіцентрі нового скандалу.

Як пише The New York Times, син Президента не був здивований пропозицією, яку йому озвучив один з колишніх партнерів батька по бізнесу в Росії. А пропонувалося чимало – компромат на Гілларі Клінтон, «дуже високого рівня», який був «частиною підтримки, яку Трампу-старшому надає Росія та її уряд». Автори статті роблять особливий наголос на те, як саме відреагував на це син тоді ще майбутнього президента – «Залюбки» (I love it), що майже співзвучно із гаслом відомої мережі швидкого харчування.

Цікава деталь: за словами Дональда Трампа-молодшого, він намагався вирішити питання щодо майбутньої зустрічі по телефону, але коли це не вдалося, написав декілька електронних листів.  Чи могла російська сторона зробити це навмисне, аби отримати важелі для подальшого шантажу Білого Дому? Однак факт зустрічі сина президента та російського адвоката Наталії Весельницької (вона засвітилася ще раніше на лобіюванні проти «закону Маґнітського» і Вільяма Браудера, який домагався його прийняття в Конгресі)   доволі швидко став відомий пресі. Тим часом Білий дім і прес-секретар Трампа докладають чималих зусиль, аби дистанцію вати президента від зустрічі, заявляючи, що той не брав в ній участі і дізнався про неї лише нещодавно. Це повторив і Дональд Трамп-молодший у нещодавньому інтерв'ю для телеканалу Fox News. Він також сказав, що готовий давати свідчення під присягою у будь-якому з розслідувань щодо можливої змови між Росією та його батьком. 

Читайте також: Син Трампа пояснив, чому зустрівся з прокремлівським юристом

В іншому матеріалі видання уточнюється, що після певного часу, Президент США Трамп виступив на захист свого сина. Трамп назвав сина зразком прозорості відкритості та невинності, зазначивши, що вважає скандал «полюванням на відьом», а події – лише черговими фейковими новинами. У свою чергу автори статті підкреслюють схожість в коментуванні подій з боку Трампа та представниками російського уряду. Наводився коментар МЗС РФ Лаврова, який назвав це розслідування варварством і спробою створити скандал з нічого.

Американський канал CNN на своєму сайті оприлюднив статтю в якій вказує на те, що матеріали Трампа-молодшого ставлять під удар іншого члена родини президента – Джареда Кушнера. До зятя президента і до цього було багато питань з боку американської розвідувальної спільноти та правоохоронців, а зараз слідство отримало нові докази з рук Трампа-молодшого.

Читайте також: Трамп розповів, як тиснув на Путіна під час зустрічі G20

При цьому наводиться заява сенатора-демократа Шелдона Вайтхауза, члена комітету судів Сенату США, який зазначив, що нові деталі, особливо ті, що стосуються Манафорта та Кушнера, чітко показують на спробу декого з виборчого штабу Трампа вступити в зговір з росіянами. На думку авторів, головним питанням залишається те, чи був сам Трамп в курсі того, що робили його рідні, а головне, чи був він на це згоден. Крім того, як пишуть автори CNN, оприлюднене листування не буде підривати захист, який намагається вести Білий дім, однак зробить цей захист менш життєздатним в політичному сенсі.

Британська The Guardian посилаючись на сенатора Тіма Кейна, зазначила, що ці листи просто вибухові. «Це просто велика кількість доказів для комітету Сенату з розвідки», – підкреслив сенатор. Водночас, Річард Барр, голова цього комітету відповів, що робити будь-які висновки зарано. Крім того, Норм Ейзер, колишній посадовець кабінету Барака Обами заявив, що це значний крок вперед у розслідуванні справи зговору Трампа з РФ, тому що це наочно демонструє пропозицію та погодження підірвати виборчу кампанію Клінтон, що є втручанням в американську демократію. Водночас він зауважив, що вкрай важливо продовжувати розслідування. «Я передбачаю, що це не остання бомба», – підкреслив Ейзер.