Human Rights засудила владу Росії за арешти опозиціонерів та демонстрантів

7 Грудня 2011, 09:27

«Протестуючі мають право висловлювати свою думку щодо того, як були проведені вибори: арешт мирних демонстрантів і висновок їх у в'язницю не дуже добре характеризує уряд, і це неприйнятно в демократичному суспільстві», – заявив директор служби Human Rights Watch у Європі та Центральній Азії Х'ю Вільямсон.

Напередодні в Москві були затримані понад 300 демонстрантів, які протестували проти результатів парламентських виборів, які, на їхню думку, були сфальсифіковані. Більшість із заарештованих досі містяться в ізоляторі, чекаючи судових слухань, а троє вже були засуджені до 15 діб адміністративного арешту.

Нагадаємо, 6 грудня прем’єр-міністр Росії Владімір Путін закликав соратників не звертати уваги на звинувачення у шахрайстві та корупції, оскільки це «такий штамп».

5 грудня у Москві поліція затримала близько 300, а у Петербурзі 150 учасників акції протесту.

За результатами опрацювання 99,99% бюлетенів виборів у Держдуму Росії, 49,3% голосів дісталися «Єдиній Росії».

Спостерігачі ОБСЄ заявили про те, що вибори в Росії пройшли з порушеннями. А держсекретар США Гілларі Клінтон висловила «серйозну стурбованість» з приводу проведення парламентських виборів в Росії, заявивши, що росіяни заслужили ретельне розслідування всіх повідомлень про порушення.