Human Rights Watch вимагає звільнити сомалійських мігрантів, затриманих на Волині

1 Лютого 2012, 20:14

Правозахисники вимагають звільнити затриманих сомалійських мігрантів.

«Сомалійці, які втікають зі своєї країни через насильство й переслідування, є дуже вразливими. Вони приїхали в Україну у пошуках притулку. Українська влада знає, що не може депортувати сомалійців, і те, що їх утримують «під замком» уже протягом кількох місяців, є образливим», – йдеться у листі.

Human Rights Watch посилається на українське представництво верховного комісара ООН із прав біженців, за даними якого, нині у пункті тимчасового утримання іноземців «Журавичі» на Волині перебуває 125 сомалійців. Близько 80 з них повідомили представництву ООН, що хочуть отримати притулок в Україні, однак їм відмовили, і на знак протесту вони оголосили про голодування.

У січні у Державній міграційній службі повідомили, що звільнення сомалійських мігрантів, які оголосили голодування, наразі неможливе, а голодують вони «на публіку».

Нагадаємо, міжнародна правозахисна організація Amnesty International обвинувачує українські правоохоронні органи в жорстокому поводженні з громадянами Сомалі й Еритреї, яких було затримано за нелегальне перебування в Україні.