НОВИНИ

Українських правоохоронців звинуватили у жорстокому поводженні з мігрантами

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International обвинувачує українські правоохоронні органи в жорстокому поводженні з громадянами Сомалі й Еритреї, яких було затримано за нелегальне перебування в Україні. Про це сказано в повідомленні на сайті організації.

За даними організації, майже 60 сомалійців і 6 еритрейців, у тому числі 20 дітей, яких було затримано на території України в листопаді-грудні 2011 року й доставлено в пункт тимчасового перебування іноземців «Журавичі» (Волинська область), оголосили на знак протесту проти утримання їх під вартою голодування.

Співробітники ж правоохоронних органів, як зазначається в повідомленні, 30 січня, озброївшись кийками й надягши захисне спорядження, насильно стали змушувати нелегалів уживати їжу.

При цьому, за даними організації, правоохоронці знімали це на камеру.

Затримані повідомили Amnesty International, що їх били, а деякі з них отримали анонімні електронні листи й телефонні дзвінки, що містять погрози вбивства й расистські образи.

Amnesty International закликає українську владу гарантувати нелегалам безпеку.

«Влада повинна гарантувати відсутність катувань і інших видів жорстокого поводження із цими затриманими особами... Ці мігранти й особи, що шукають притулку, просто намагаються уникнути порушення прав людини в країнах їх походження, і тепер вони піддаються жорстокому поводженню в Європі», - зазначає заступник директора Amnesty International у країнах Європи й Центральної Азії Джон Дальхузен.

Організація зазначає, що Україна приєдналася до Конвенції про статус біженців Організації Об'єднаних Націй і не може депортувати громадян у країни, де вони будуть піддаватися ризику серйозних порушень прав людини.

У зв'язку з цим Дальхузен вважає, що затримання цих осіб не має юридичних підстав.

Як повідомлялось, управління верховного комісара ООН у справах біженців у Києві закликає владу України надати статус біженців або додатковий захист громадянам Сомалі, яких було затримано міліцією в грудні 2011 року за нелегальне перебування в Україні.

23 грудня 2011 року міліція затримала 30 нелегальних мігрантів із Сомалі у Вінниці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.