Мітинг проходив на площі Народній, біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Активісти громадських об’єднань зачитали звернення до президента, Верховної Ради та обласної влади, якому висловили свою категоричну незгоду з положеннями законопроекту № 9127 «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», яким, зокрема, парламент має намір уповноважити Кабінет міністрів установлювати порядок і розмір компенсацій пільговикам.
З учасниками мітингу зустрівся голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида. Він зокрема запевнив, що обласна влада з розумінням ставиться до позиції ветеранів, але безпосереднього впливу на прийняття законів не має.
«Я впевнений, що закон буде прийнятий у зміненому вигляді, і захищатиме позицію пільгових категорій громадян», – сказав Ледида.
Також керівник Закарпаття запросив активістів ветеранських громадських організацій до особистої розмови. Відтак, акцію продовжило неформальне спілкування в обласній адміністрації. Результатом стала обіцянка Ледиди виділити на умовах майже безкоштовної оренди приміщення для офісу ветеранської спілки в центрі Ужгорода.
Також «афганці» та чорнобильці порушували й питання оздоровлення ветеранів. Ледида пообіцяв поставити це питання на сесії Закарпатської обласної ради.
Нагадаємо, 9 вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні урядовий проект закону "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" (№9127).
Цим законопроектом, по суті, скасовується ряд пільг для громадян, які постраждали від аварії на ЧАЕС. Також передбачається скасувати ряд пільг для тих громадян, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, медичним і фармацевтичним працівникам, учасникам бойових дій і особам, прирівняних до них.
Крім того, законопроектом передбачено скорочення пільг для учасників війни і ветеранів праці, а також особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.
20 вересня парламент мав розглянути цей законопроект у другому читанні та в цілому, але через протести воїнів-афганців, чорнобильців, дітей війни його розгляд відклали. За результатами переговорів з мітингувальниками, було створено робочу групу, яка мала доопрацювати документ.
Однак 21 вересня стало відомо, що представники Спілки ветеранів Афганістану та організації «Ніхто, крім нас» припинили переговори з урядом щодо виключення із законопроекту №9127 положень, які позбавляють пільг 16 категорій громадян.