"Кілька українських сімей готуються скупити 40 мільйонів гектарів наших чорноземів. Уже зараз владою готується ґрунт для цього. Ведуться розмови, що вартість одного гектара української землі – $300. Між тим у Європі земля коштує від €15 до €20 тисяч за гектар. Партія регіонів хоче заробити на цій афері сотні мільйонів доларів для своїх родин", – сказав Гриценко.
Він також прокоментував гасла «регіоналів» про відбудову Черкащини.
"Всюди, де я був на Черкащині, бачив одні й ті ж лозунги – "Будуємо нову Черкащину". Між тим ні у моєму рідному Ватутіному, ні в сусідньому Тальному за три роки не було жодного будівельного крану, не збудовано жодного об'єкту. 90% коштів місцевих бюджетів складаються із захищених статей – зарплата вчителів, лікарів і бюджетників. Щоб збудувати бодай щось, міський голова Тального має їздити в Київ просити кошти. Оце так насправді будується нова Черкащина", – підсумував опозиціонер.
Як повідомлялось, 22 червня парламент позбавив місцеві органи влади права розпоряджатися земельними ділянками сільськогосподарського призначення.
Депутати прийняли в цілому два законопроекти N10042-10043, які повинні вирішити поточні проблеми земельного ринку. Перший з них дозволяє визначити межі адміністративно-територіальних одиниць без генеральних планів населених пунктів. Другий законопроект завершує процес розмежування земель державної та комунальної власності. Землями комунальної власності стануть всі ділянки в межах сіл, селищ і міст, крім тих, на яких розміщені держвласність і органи державної влади.
У ході розгляду поправок була прийнята норма, яка різко змінює всю земельну систему в Україні. Зокрема, сільські, селищні та міські ради, районні та обласні держадміністрації, а також АР Крим будуть позбавлені права розпоряджатися землею сільськогосподарського призначення, що знаходиться на їх території. Ці повноваження отримає Держагентство земельних ресурсівотреб.
Прийняття цієї поправки дозволило створити Земельний банк, на який у квітні в держбюджет було закладено 120 млн грн, хоча в законодавстві досі немає механізму роботи такої установи.
Нгадаємо, 7 липня 2011 року Рада прийняла закон "Про державний земельний кадастр".
В Україні вже відбулися акції протесту аграріїв проти земельної реформи, яку пропонує нинішня влада. В країні близько 10 млрд неприватизованих земель, а відповідний законопроект у Раді спрямований на те, щоб цю землю прихопили, заявляють вони.
Читайте також: Держава банкує