"Перед нами постає завдання – переконати наших європейських партнерів, що порятунок Греції, допомога Португалії, консультування Іспанії й міркування про Італію не обов'язково суперечать приєднанню України до європейського з'єднання. Це паралельні процеси, тому що приєднання України могло б допомогти вирішити ці питання швидко й надійно", – сказав він.
Міністр також зазначив, що зараз Україну до ЄС наближають реформи, здійснювані з ініціативи й безпосередньо під контролем президента Віктора Януковича.
Греція й низка інших країн-членів ЄС внаслідок світової фінансової кризи в 2008 році опинилися в складному економічному становищі.
Раніше експерти висловлювали думку, що шанси України на євроінтеграцію зменшуються через внутрішні економічні проблеми в країнах ЄС, зокрема в Греції, Італії, Іспанії й Португалії.
Нагадаємо, у червні президент Віктор Янукович висловив думку, що світова економічна криза ще не завершилася, зокрема в таких країнах, як Греція, Ісландія, Португалія, і неможливо спрогнозувати, коли вона завершиться.
Зазначимо, що на початку липня європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що у Європейському союзі немає консенсусу щодо закріплення в Угоді про асоціацію перспективи членства України.
У свою чергу Київ наполягатиме на закріпленні перспективи членства в ЄС в Угоді про асоціацію (СА), незважаючи на відсутність консенсусу з цього питання на даному етапі в самому Союзі.